bugün

Uyuyamıyorum
Yağmur ağaçları sarsıyor.
Bahçemde
bir bülbül ötüyor
dokunaklı, nerdeyse acı,
sanki hiç bir şeyin
olduğu gibi kalmak zorunda olmadığını
göstermek istermişçesine

Ne zaman
Bir mayıs böceği gibi
Sırtüstü yatsam
bir bent üstünde koştuğumu
ve ardımdan
birinin güldüğünü
tahayyül ederim

Hasta olmak
Vücudun
hastalığa karşı
kendisini
savunma
teşebbüsüdür

Hasta olmak
Vücudun
bir başka yol
bulma
teşebbüsüdür

Hasta olmak
Vücudun
teşebbüsüdür

anna dau şiiri.
(bkz: uykusuzluk)
uyku şikayeti olan kişi söylemi. (zorunlu tanım.)

uyuyamıyorum, canımın yarısı bu haldeyken gözüme uyku girmiyor. elleri ellerimde değilken, kokusu çoktan rüzgara karışmışken, o yanımda değilken. olmuyor, zihnimde onun varlığını bir süre daha yanımdaymış gibi canlandırabilemk için direniyorum uykuya. uyumak onu bana getirmiyor. bir parçam benimle değilken, zihnim milyonlara bölünüyor, uyku sadece uzaktan el sallıyor ve terk ediyor göz kapaklarımı.
sabah 10'dan akşam 17:30a kadar okulda olan * * 8:45 dersi olan biri olarak yarım saattir kendi kendime söylenip durduğum kelime.
sözleri, kısmen bana ait olan, şöyle bir şiirdir;
görsel
uyku tutmuyor ne kahve içtim ne uyku kaçıracak bir şey yaptım abi uyku gelmiyor artı yazrlıktan çaylaklığa düşorüldüm.
http://galeri8.uludagsozl...0/uyuyamiyorum_620213.jpg
görsel
uyuyamıyorum... binlerce acıdan ve bir sürü sıkıntılardan... gözümü kapattığım anda daralıyorum direk... bütün gün bir kaç saat zoraki uykuyla dolaşıyorum...
Çünkü akşam üstü 5 te uyandım, derdimi sikeyim.
vizelere çalışmaktan.
Çıldırıyorum sözlük. Uyumaliyim.
Akşamüstü saatlerce uyumuş olmamın cezasıdır. En kötüsü de 5 saat sonra uyanman hazırlanman gerek ama hala uyumamışsın!
Şehirleri sayın. Bende işe yaramıyo ama normalde yarıyomuş. 5 tane sayıyom bitiyo nabayım.
yattım allah kaldır beni
nur icine daldır beni
he olur da uyanamazsam
siktiret zaten sen beni.

bu siirimi okuyun 3 saniye sonra uykuya dalacaksınız.
Yatmadan önce kaynara yakın sıcak su ile duş alıp vücut ısısını yükseltenin ve zihnini bir şekilde arındırabilenlerin kurmayacağı cümledir.

Dipnot: insomiam var ama senede 25-30 gün ortaya çıkıyor totalde. O dönemlerde aşağı yukarı bir hafta günde 2-3 saat uyumuş olarak geçiriyorum günümü.. Bu günlerde artık anti depresan alıyorum ama diğer günler şimdiki günler gibi huzurlu uykulardayız efendim...
zall suraya bi ninni servisi acsan ne olurdu amk. sesli entry gibi luzumsuz seylerle ugrasacagina. ayip.
yaşadığım büyük sorunlardan biri.
tutmayınca tutmuyor.
Yatağa girip uyumak varken elimde telefon tabi ki uyuyamam. Butun suç telefonunmus gibi oldu.
Olmuyor. Kafayı yiyeceğim. Sabah sınava gitmem gerekiyor.
Pışşşş pışşş pışşşşş pış, eeeee eeeee eeee e, neeeeen neeennn neeeen.e kuzuma ee eee eee e...
Yaklaşık beş gündür en çok söylediğim sözdür. insan günün ortasındaki 3-4 saatlik uykuyla nasıl mı yaşar? Bu entry yi yazmak 15 dakikamı falan aldı herhalde. *
çünkü yapmam gereken şeyleri saatinde yapmıyorum. Bu yüzden uyumayıp sabaha yetiştirmeye çalışıyorum o da baş ağrısı ile çok zorlaşıyor. Bu yüzden 15 dakika sonraya erteledim. Hadi inşallah.
Zihin yorgunken uyumak zor oluyor. Napalım alıştık artık. Evet.