bugün

adeta bir simge olmuş kafayı yastığın altına sokma hareketini sağlayan yastıktır.

bu yastık sanki ses geçirmeyen bununla birlikte ışığı bütün zerreciklerine kadar kıran hatta geçirmeyen bir yapıya sahip özel kumaşlardan yapılmış uyuma aparatıdır. sabah uykudan kalkmak istemeyen, matkap, çekiç ve sabahın köründe çıkarılmayacak bir sürü sesten kaçmaya çalışan, sineklerden kaçan, herkesin tek dostudur bu yastık sanki ultra bir gücü vardır altına girdiğin anda (bütün gövden dışarıda bu arada) huzura kavuşursun sessizdir artık sanki tüm dünya. ben bu güne kadar kimseyi görmedim ki uyandırmaya çalıştığım da kafasını yastığın altına sokmasın. yoksa gerçekten bu yastığın süper güçleri mi vardır ki bütün insanlık kafasını bunun altına gizliyor ?... hayır hayır hayır hayır ! yok efendim yok. o yastığın altına kafayı sokmak kadar gereksiz bir hareket yoktur. ha bir de simgedir bu filmlerde dizilerde nerde uyuşuk bir karakter varsa hep böyle yatak sahnelerinde kafasını yastığın altına sokar. bok var dimi bok var. niye sokuyoruz lan kafamızı ulan kafada yastıkla uyku mu uyunur ?

size sesleniyorum tembel insanlar kalkın şu saatin tuşuna basın ötmesin, vurun o sineğe duvara yapışsın, gidin yan komşunuza abi bu saatte duvara tablo mu asılır ya diye çemkirin, sizi uyandırmaya gelen adamın vardır bi bildiği kalkın yatağınızdan ama kafanızı o lanet yastığın altına koymayın. çünkü sizi kandırıyorlar o yastığın üstüne kafanızı koyup sizin uyumanıza yardımcı olmaktan başka bir şeye yaşadığı yok. bunların hepsi romantik komedici amerikanın oyunları kanmayın.
karşıdakine' bir rahat ver lan artık!'demek isteyen ama o kadar gücü dahi kendinde bulamadığından, kendini bu şekilde ifade etme yolunu seçen kişi eylemidir.