bugün

ilk önce erken kalkmayı denersiniz,iradeli olduğunuzu düşünür ve inanırsınız tabi sabah uyuduğunuz için o olmaz.yok.olmaz.

1 gün boyunca hiç uyumayıp akşam normal bir saatte yatıp erken kalkacağınızı düşürsünüz lakin oda olmaz.akşama kadar dayanamaz tüm günü uyuyarak geçirirsiniz yahut 15 saati aşkın uyur ve insanlıktan tamamen çıkarsınız.

en sonunda bozulan uyku düzeni olsun dersiniz. kendi haline bırakırsınız.
imkansızı istemektir.
Güya bunu yapacaktım. erteleye erteleye nereye kadar gideceğim bakalım. Halbuki gece aynı gece daha önce de erken yattım bir şey kaybettim mi? Hayır. Sanki uyumayınca herkes benden habersiz eğleniyor, hep gizemli olaylar benim uyumamı bekliyor veyahut bunun gibi uyumaz isem güzel şeyler olacak, uyumak vakit kaybı algısı var. Geceyi karanlığı aşırı severim ve ihtiyacım da var gözlerim duyarlılık gösteriyor gene ufacık gün ışığında uyanıp uyuyamıyorum. Bunu yazacağıma uyumaya çalışsaydım ya azme bak!
her uyandığımda güneşi kaçırıyor olmam, beni bu eyleme yiten sebeptir.
Geç saatte uyuyanlar zeki oluyormuş. Hep kendimi böyle avuttum. Biyolojik saatim şaşkın.
Hayatım boyunca yapamadığım eylem. Zordur.
bu aralar fazlasını yaptığımı düşündüğüm eylem. gece saat 3 te 4 te yatıyorum sonra şu çok uyuyunca gözler kapanmayı reddeder ya ondan oluyor kalkıyorum ve saat sabah 9 buçuk 10 garip.
dağınık dağınık uyumaktan bıkınca gelen istekdir .
benim için fazlasıyla zahmetli. böyle mutluyum.
Okul açılmadan yapabileceğime inanmadığım. Nabıyonuz gençler, sıcaklar size uğramadı mı?
Uyku duzenine sokmak desek daha mantikli.

Bu konuda cok doluyum sozluk. Lise 1de oglenci olarak okumustum ve 3 te yatip 11 de kalkmaya alismistim. Uzerinden yillar gecti yatma saati hala ayni.. ne kadar erken kalksamda yinede 2 den 3 ten asagi uyuyamiyorum. 11de yatip 8 de kalkmayi kim istemez ki?...

Buda boyle bi animdi, tesekkurler.
Ulan ne duzeni, hayir duzene sokacanda ne olacak. Zaten duzen meselesini dusunmeden once yakalamak lazim onu bi.

(bkz: uykunun başkalarıyla kırıştırıyor olma ihtimali)
Bugun dedim erken yatayim duzene gireyim ama vardiyali calistigim geldi sonra aklima yarin gece bu saatler de iste sabaha kadar calisacaksin koy gotune dedim yine duzene sokamadim.benim is degistirmem gerekiyor once sanirim.
(bkz: Düzenin uykuya sokması)
Bugün de başarısız bir denemeyle sonuçlandı. Haftaya vizeler başladığından ve ikinci öğretimlerin sınavlarının da sabahın köründe olmasından bu sene olsun sınavlara uyumadan girmeyeyim deyip Saat 9 da 2 tane uyku hapı içtim ve vurdum kafayı yattım. Benim sabah kalkmam gerekmiyor muydu amk niye saat 3te uyandım lan ben?
Saat 7 olacak gram uyku yok önceki gün 2 de yattım.
Mutluluk, huzur, başarı için elzemdir...
bebeklerde bozulunca çok zorlanılan düzenleme çalışmaları.

bu aşamada fiziksel, ruhsal, psikolojik olarak anne ziyan oluyor.
bu zamana kadar beceremedim. dahada olmaz artık böyle geldi böyle gider.
bir insanın girişeceği en utanç verici mücadele.

sabahın ilk ışıklarıyla uyuyup, milletin mesai bitirmeye hazırlandığı saatlerde uyanmaktan sıkılmışsındır. hele kış günleri toplamda 1-2 saat gün ışığı görebilirsin sadece. bu durum canını sıkar ve daha normal saatlerde uyuyup uyanmaya karar verirsin.

karar vermek güzeldir ancak sabah 6'da uyumaya alışmış bünyeyi 2'de uyumaya ikna edemezsin. yatağa yatarsın ama döne döne 2 saatini yatakta geçirip 1 damla uyumazsın. sikerim böyle işi deyip kalkarsın ve o gün hiç uyumayıp gün sonunda normal bir saatte uykunun geleceğine inanırsın. gün içinde dayanamayıp uyuya kalırsın ve uyandığında hava yine karanlıktır. normal insanlar yatmaya hazırlanırken sen daha yeni uyanmışsındır ve artık ne yaparsan yap gece boyu ayakta kalacaksındır. maalesef uyku düzenin düzeleceğine daha da bozulmuştur. kendi kendine bir şeyler deneyip bu işin olmayacağını farkedersin ve yeniden eski düzenine dönersin. yanlış hayatı doğru yaşamak zordur açık ve net.
güç durum. ayrıca uyanılamayan her sabah küfür edip karar verilen olay.
sonraki günün gecesi gene sabahlanıldığında kendimizden bir bok olmayacağı anlaşılabilir.
dün akşam bu konuda kendime söz vermiştim.
sözümü tutup tutamadığımı bu entry i girdiğim vakitten rahatlıkla görebilirsiniz..
Düzenli bir işiniz/ okulunuz/ ilişkiniz yoksa feci gereksizdir. Çekilmez.
bir gün erken kalkın, o günü uykusuz geçirin. işe/okula gidin yahut gezin tozun yorulun, düzelir.
dostum değil uykular.