bugün

bir pazartesi sabahı işyerindeki bütün ergonomik yapıların yastık, çarşaf, yorgan v.s. gibi göründüğünü farkedip öleceğini sanma durumu.
(bkz: insomnia)
dünyadaki en rahatsız yere kıvrılıp, hayatınızın en güzel uykusunu uyumakla sona erecek olaydır.
uykusuz araba kullanıp trafik kazasında ölmektir.**
sabit nesneleri hareket ediyor gibi görmenize yarayan olay.ayrıca bu durumdayken içmek daha bir güzeldir.
mümkün olduğu iddia edilen fakat şahsıma pek inandırıcı gelmeyen eylem. çeşit çeşit takviyelerle 106 küsür saat ayakta kalmayı başarabilmiş bir insanım. ara sıra kendimi kaybettiğim oluyordu, onları saymıyorum. ve bana garip geliyor. bir yerden sonra zaten yapabileceğin hiçbir şey yok, istesen de istemesen de uykuya dalarsın. insan uykusuzluktan nasıl ölür arkadaş, biri bana açıklasın.

ben bu olaydan sonra günlerce kendime gelememiştim, "lan 106 saat, bi şey olmasın.. bak hala tavşanlar falan uçuyo, lan?..." diye triplere girmiştim. daha fazla ne kadar uyanık kalınabilir, uykusuzluktan nasıl ölünebilir? hühüü.
öleni gerçekten var mıdır bilinmez ama geceleri uyuyamayan insanın hissidir.

ey uykum, kış uykum neden terkettin beni, yazın ne güzel planlamıştık sıcacık yorganın altında mışıl mışıl uyumayı? neden sözünde durmuyorsun sen şimdi?

bugün uykusuzluktan ölmezssem dünyaya direk kalırım. net.
pekala mümkün olan ölüm türüdür. aslında pek çok ölümün esas sebebidir uykusuzluk.
(bkz: trafik kazası)
(bkz: depresyon ve intihar)
(bkz: cinnet krizleri)
kişi uykusuzsa hayatı daha sık sorgular ve bunu yaparken kafası biraz bulanık olduğu için pek de sağlıklı düşünemez. sonuç; kusursuz bir ölüm.
vize haftası sonrası sıkça kullandığımız kalıptır kendileri; şu aralar arkadaşlarla aramızda dillere pelesenk olmuştur; modadır.
bir insan 11 gün uykusuz kalınca ölüyormuş. daha 10 günüm var hoh.
--spoiler--
insan açlıktan önce uykusuzluktan ölüyor.
--spoiler--
Toprağınız bol olsun.
Uykusuzluk insanı açlıktan daha hızlı öldürüyor.