bugün

A. Akif Poroy, Say Yayınları, siyaset, 300 sayfa
A. Akif Poroy'un 'Uyan Artık Türkiye'si, Türkiye'nin iç ve dış siyasetine dair yazılardan oluşuyor. Poroy'un yazıları, güncel siyasete odaklanmalarının dışında, ekonomi, aydınlar, medya, aile ve eğitim gibi, birbirinden çok farklı konulara da yer veriyor. "... bu kitapla Türkiye'nin bölünme tehlikesi ve egemenliğinin tehlikede olduğunun ileri sürüldüğü günümüzde herkesi bilgilendirmek istedik," diyen Poroy, emperyalist güçlerin ülkeyi bölmeye çalıştıklarını iddia ederek, bu kötü gidişata dur demeyen herkesi suçlu ilan ediyor. Çalışmasını bir nevi 'Siyasetnâme' olarak tanımlayan Poroy, sıradan vatandaşlara, gördüklerini değil 'görmesi gerekenleri' anlattığını söylüyor.
bakma öyle aval aval daha ne bekliyorsun uyanmak için, ülkeyi yönetenler gaflet, dalalet ve hatta hiyanet içindeler. 2003 te askerimizin başina çuval geçirdiler, anlamadin. 2009 da açilim dedin özel otobüslerle getirttin, özel mahkeme kurdular anlamadin, dümenden ergenekon dediler, balyoz dediler, insanlik suçu işleniyor ama, anlamadin. pkk yi tanik, tsk yi sanik yaptilar anlamadin, amerika-israil in ortak projesi olan bop un eş başkaniyim dedi, anlamadin. apo ile görüştüğümüzü ispat edemeyen müfteridir, şerefsizdir dedin, şimdi pkk ile anlaşiyolar, apo ile anlaşiyorlar, anlamadin. 3 pkk li şerefsiz için diyarbakir da paçavralarla şov yaptilar, izin verdinde, türk bayraklari açanlara biber gazi, su siktilar, anlamadin.
hadi bunlari anlamadin anladikta şehitlerin kanindan apo ile pazarlik yapan bir partiyi nasil savunursun, pkk ile anlaşma yapan, yandaş televizyon kanallarinda kendino dürüst gösterip, iyi şeyler yapiyoruz deyip nasil kandiriliyorsunuz ben onu ANLAYAMiYORUM.