bugün

Sevmeyi de bilmeyen insandır zira sevmek utanmaktır biraz. Şükür bugün de edebiyat yaptım. By.
önce atasına ceddine ninesinin dedesinin vatandaşı olduğu osmanlı ya küfredenler. ardından da türkiye cumhuriyeti nin kurucusu mustafa kemal atatürk e abuk subuk iftiralar atanlardır.

alayınızın hamına koyayım. götü boklu norveç, isveç, belçika, monaco ulan monaco bak ingiltere monarşini saymıyorum he silkindirik kraliyet hanedanlıklarını elüstünde tutarken biz bunların en büyüğü olan hanedanlığı siktir ettik yetmedi 94 yıldırda sövüyoruz.

öte yandan bir çok ülke dara düştüğünde ; ulan bir dahi gelsede bir şeyler yapsa derken mustafa kemal bize nasip olmuşken yalan yanlış bilgilerle adamcağızı mezarında bile rahat bırakmıyoruz.
Ar perdeleri yırtılmış olan insanlardır.
Genellikle bu özellikleriyle övünecek kadar geri zekalı olurlar.

-allah bana utanma duygusu vermemis. Zuahahahska.

Madalya mı istiyorsun amk.
Utanılacak yer var utanma gerektirmeyen yer var aradaki çizgiyi bulsunlar.
yüksek enflasyona ve bel kıran vergilere rağmen ses çıkarmayan insanlardır. dünyanın en aşağılık insanlarıdır.
işte onların adına hep ben utanıyorum anasını satayım.
yeni bir feminist doğuyor.
Öncelikle insan utanır, hayvan utanmaz.

Utanmak gibi bir duygusu olmayan insan değildir zaten.
utanmayı olumlu bir şey sanmak bize öğretilen ve aşamadığımız, olumlu olduğunu sandığımız için de vazgeçemediğimiz bir büyük hata. utanç sanıldığı kadar önemli bir duygu değildir. insanların önünde konuşmak, çok da iyi görünmediğiniz bi dönemde sosyalleşmek, derdinizi ayıplanma korkusuyla gizlemek ve bunun gibi küçük ve büyük binlerce durumu yutuyor utanç. oysa hepsi farklı farklı duygular. çekingenlik farklı, utanç farklı bir şey. netlik lazım. hayatı tümüyle kabullenmekten başka bir seçenek gerçekten yok. değiştirebileceğimiz kısımları değiştirelim ama bizden daha büyük sistemlerin yarattığı duyguları hatta üzerimizdeki baskılarını o kadar da önemsemeyebiliriz. utanmayı bilmeyen insan baya baya kahramandır aq. utanç bizi durdurur. aşılması gereken bir durumdur bu.