dini siyesete alet etmediklerinden dolayıdır. kimse başörtüsüne karşı değildir. başörtüsünün arkasına saklanan cumhuriyet ilkeleri ile problemli kişilere karşıdır.
2 adet oyun özgürlükten daha tatlı geldiğini gösteren belgeler.
öncelikle güruh kelimesinin anlamını bilmek lazım. yani sözlükte sağda solda okuyup her topluluğa güruh dememek lazım. sonuçta ben de deniz baykal'ı sevmiyorum ancak deniz baykal'ı eleştireceğim diye milyonlarca insana bu hakareti etme hakkına kimse sahip değil.

dine dayalı siyasetten nemalananlar ve bu nemadan faydalananlara enteresan gelmiş hadise. sizin istediğiniz chp başörtülüleri dışlayan, dinsiz, dindara karşı chp. ama bu sizin istediğiniz işte. gerçeği böyle değil. chp'yi kuran mustafa kemal atatürk'ün ilk eşinin de başının bağlı olduğundan habersizsin muhtemelen. belki de haberin var ama işine gelmiyor. çünkü chp'ye ve atatürk'e vurduğun her dinsiz damgası sana cehalet oyu olarak geri dönüyor. başörtülü üniversiteye giremiyor. evet. ancak anayasada belirtilmiş bir maddeyi yıllardır algılayamamak bundan daha büyük bir problem bence. altı üstü 2-3 cümle. sen daha bunu algılayamıyorsun, gelmiş "ehehe ironiye gel" diyorsun, aklınca chp'ye ayar veriyorsun.

genel seçimlerden önce başörtüsü dağıtılmış. ben hiç görmedim. kaynak istenilse zaten ya vakit.com ya da zaman.com'dan kaynak gelir, onların da güvenilirliği malum.

inançlı insanlara edilen onlarca laf... bu cümlede önder sav'ın yaptığı espriye gönderme var. ne diyorum? espri. ben güldüm mü? gülmedim. bu espriden dolayı değil 70 yaşına gelip hala espri yapmaya çalıştığı için, ağzından çıkacak lafları önce beyninde tartmadığı için kızarım önder sav'a. ama sen? sen ki daha espriyi bile anlayamayan cühela. sen ki başörtülü kadınların chp'ye üye alımının yapıldığı yerden bile habersiz şuursuz kişi... işte bu ülke için en büyük tehlike sen ve güruhun.