bugün

14 mayıs 2004 tarihli fenerbahçe:2 malatyaspor:4 evet yenilmiştik ama mabedimizde şampiyonluk çoskusunu sevincini tattığım maç gollerimizi luciano ve hooijdonk atmıştı hey gidi günler hey.
unutulmayan futbol maçlarıdır, bir galatasaraylı olarak liste yapacak olsaydım;

galatasaray- arsenal (uefa kupası final maçı penaltılarla kupa bizim, son penaltı popescu)

neuchatel xamax- galatasaray (kupa galipleri kupası 2. tur maçı 0-5 kazandık, tanju çolak yıldızlaştı)

galatasaray- bordeaux ( avrupa ligi 3. tur eleme maçı 4-3 kazandık, sabri son dakika golü)

galatasaray- real madrid (2001 şampiyonlar ligi grup maçı 3-2 bitti, süper mario mario jardel )

manchester united- galatasaray ( şampiyonlar ligi eleme maçı 3-3 bitti, arifin golü yok muydu)

milli takım olarak;

türkiye- çek cumhuriyeti (2008 avrupa kupası 3-2 kazandık, nihat kahveci yıldızlaştı)

türkiye- hurvatistan (2008 avrupa kupası penaltılarla tur atladık, semih yıldızlaştı)

türkiye- breazilya ( 2002 dünya kupası 1-2 yenildik, hasan şaş yıldızlaştı)

türkiye- senegal ( 2002 dünya kupası 1-0 altın gol, tabi ki ilhan mansız yıldızlaştı)

türkiye- isviçre ( 2006 dünya kupası play-off maçı 4-2 kazandık, tüm takım gururumuzla oynadık)
1998 yılında oynanmıştı kayserispor 5 trabzonspor 6 abi ne maçtı be.
(bkz: unutulmaz maçlar)
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: başlık açmış olmak için başlık açmak)
Beşiktaş 1-galatasaray 0.
''sergen attı şampiyonluk geldi!''
Euro 2008 Türkiye-Hırvatistan maçı.
4-3 galatasaray fenerbahçe maçıdır.
fenerbahçe 0 - 0 trabzonspor maçıdır. gülmekten altıma işedim maçtan sonra. sanırım unutulmayan tarafı maçın kendisi değil sonrası.
unutulmayan futbol maçlarıdır, bir galatasaraylı olarak liste yapacak olsaydım;

galatasaray- arsenal (uefa kupası final maçı penaltılarla kupa bizim, son penaltı popescu)

neuchatel xamax- galatasaray (kupa galipleri kupası 2. tur maçı 0-5 kazandık, tanju çolak yıldızlaştı)

galatasaray- bordeaux ( avrupa ligi 3. tur eleme maçı 3-2 kazandık, sabri son dakika golü)

galatasaray- real madrid (2001 şampiyonlar ligi grup maçı 3-2 bitti, süper mario mario jardel )

manchester united- galatasaray ( şampiyonlar ligi eleme maçı 3-3 bitti, arifin golü yok muydu)

milli takım olarak;

türkiye- çek cumhuriyeti (2008 avrupa kupası 3-2 kazandık, nihat kahveci yıldızlaştı)

türkiye- hurvatistan (2008 avrupa kupası penaltılarla tur atladık, semih yıldızlaştı)

türkiye- breazilya ( 2002 dünya kupası 1-2 yenildik, hasan şaş yıldızlaştı)

türkiye- senegal ( 2002 dünya kupası 1-0 altın gol, tabi ki ilhan mansız yıldızlaştı)

türkiye- isviçre ( 2006 dünya kupası play-off maçı 4-2 kazandık, tüm takım gururumuzla oynadık)
fenerbahçe chelsea 2008
fenerbahçe benfica 2012
(fenerbahçe galatasaray (6-0) 2002).
türkiye hirvatistan 2008 avrupa kupası.
anadolu efes olimpiakos 2013 euroleague 4. maç.
galatasaray real madrid süper kupa ve 2012-2013 şampiyonlar ligi çeyrek final 2. maçı.
fenerbahçe chelsea şampiyonlar ligi maçı.
beşiktaş chelsea maçı.
galatasaray arsenal 2000 uefa finali.
daha okula bile gitmiyorken izlediğim ve unutamadığım bir maç. leeds united maçı. tek hatırladıgım sahne hakan şükür ün gol sevinci.

arsenal galatasaray uefa kupası finali. maçın başlangıcını ve son penaltıdan sonraki sevincimi hayal meyal hatırlıyorum.

galatasaray fenerbahçe 6-0 maçı. izlememiştim, sabah ders var diye gece erken uyumuştum. en son 3-0 dı sabah okula geldiğimde herkes konuşuyordu. 6-0 mış..

2002 dünya kupasındaki ilk brezilya maçı. okula gitmeden başladı maç. öğlen vakti. 10 dk izledik gittik okula. gitmeden önce istiklal marşı okunuyordu maçta. biz de arkadaşımla evde ayağa kalkıp eşlik etmiştik. okula giderken sokak başına çıktık kahveden gooooool sesi geldi. hasan şaş atmış. okula gittik derse giriyoruz falan ama hocalar maça odaklı. teneffüs de gidip öğretmenler odasındaki hocalara soruyoruz ne oldu diye maç.

çin maçı. sabah 9 da başlamıştı ben unutmuşum. maçı açtığımda 2-0 dı ve son olarak ümit davala o karpuz saçıyla 3-0 yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

güney kore maçı. 9. saniyedeki gol, maç sonu kardeşlik mesajları. japonya maçı, brezilyaya elendiğimiz maç. final maçı. brezilyanın almanyayı rahat 2-0 yendiği maç. dayımlarda izliyorduk.

en önemlisi de, 2008 deki çek cumhuriyeti maçı. ömrüm boyunca unutmam o maçı. sesim yırtılmıştı bağırmaktan.
türkiye senegal 2002
türkiye çek cumhuriyeti 2008
türkiye hırvatistan 2008
galatasaray arsenal 2000
ve galatasaray ile real madrid'in tüm maçları.
6 kasım 2002- fb-gs-
ümiit topla buluştu ümitin vuruşuuu kaleye doğru giden tooopp hakeme bakıyorum golu verdiii. 6 oldu 6
6-0 oldu. Fenerbahçe 6 Galatasaray 0 sevgili futbol severler.
Fenerbahçe -chelsea kazım topla buluşan futbolcu. Kazım bize gol lazım, kazım vurdu gooooooooolllllll. Kazım Kazım attı. 1-1 oldu Fenerbahçe 1 chelsea 1...
Maldonado, Deivid baktı kaleye, vurdu gooooooooolllllll. Deivid attı. Bu gole şapka da çıkartılır önünde de eğilinir, Kendi kaleme de atarım, rakip ağları da sarsarım diyor. Kadıköy'de dueum 2-1...
2014 2015 sezonu uefa avrupa ligi 2.tur maçı

liverpool 1 - 0 beşiktaş

beşiktaş 1 - 0 liverpool

penaltılarda 5-4 ile beşiktaş ingiliz temsilcisi liverpool'u elemiştir.
6 Kasım demek yeterli olur sanırım.
2005 şampiyonlar ligi finali.
barca'ya inönüde 3 tane salladığımız maç mesela .
Türkiye 3 Çek Cumhuriyeti 2.
galiba 2006 olucak nba play off finali, san antonio vs detroit maçı. saat sabah 5-6 gibi çok iyi hatırlıyorum uykusuzum okula gidicem. detroit önde son çeyrek yarıya gelmiş. robert horry oyuna girdi. 3'lükleri sıraladı. sonra omzu çıktı. derken amına korum omzun deyip tekrar oynadı. atmaya da devam etti. galiba 4-3 lük serii ile san antonio finali köközledi detroite.
Galatasaray 5-1 Fenerbahçe 2005 türkiye kupası finalidir.
Son zamanlarda olanlardan 1-0 lık Galatasaray Juventus maçı. Sneijder'in "no look" golü. Buffon'un sağına giden topun ağlarla buluştuğu an...
Herkes kendi takımının maÇını hatırlayabilir ama kesin unutulmayacaklar: fb 3 bjk 4 ( pancu kalede ) , fb 4 gs 3 ( ilk yarı fb 0 gs 3 ) ; bayern 1 Manchester 2 ( uzatma dk ları ) Senegal 0 Türkiye 1 ( ilhan mansız ) hıvatistan 1 Türkiye 1 ( Penaltılarla eleme )
fenerlilerin 6alatasaray ile yaptığı maç, galatasaraylıların ise avrupada sayısız başarıları yaşadığı maçlardır.
hocam tarihini şimdi hatırlayamayacağım ama 1998'de oynanmıştı trabzonspor, galatasaray'ı istanbul'da hemde ali sami yen'de 5-3 yenmişti izlediğim en zevkli maçlardan biriydi gerçekten.
güncel Önemli Başlıklar