yağmur sonrası toprağın kokusu.evet romantiğim.
Nfk tiyatrosunda yanıma oturan kadının iğrenç ter kokusu. Ter dediğime bakma anlamadım bile ne konusuydu. Bundan 7 yıl önce hem de.
eski sevgilinin sabit bir kokusu varsa sittin sene unutulmaz. hele yıllar sonra bir arkadaşta fark ederseniz kötüdür. söylesen olmaz söylemesen ne bileyim...
soba yakılan mahallerdeki o sisli havada burnunuza gelen koku. iste o koku çocukluk kokusudur.
ilkokuldayken beslenme saatlerimizde ortaya çıkan o ağır koku..nasıl unutabilirim.
ilk okuldayken kitap defter silgi kalem o kokulu silhiler felan ayri bir kokusu oluyordu cok nadir geliyor bazen bide sevdiginiz kisinin kokusu baska birinde olsa bile o bedeni gormeden inanmiyor insan.
bir kızın ter kokusu Ekelhaft! Ekelhaft! Ekelhaft!
yeni doğmuş bebek kakası kokusudur.
arko nem. çok iticidir.
Anne kokusu.
k*rt kokusu.

o evleri hele aman tanrim didirtir insana.
Bazı parfümler vardır sıkan kişinin teninin kokusuyla karıştığı için midir nedir hafızada asılı kalır.
eski sevgilimin koltuk altindan gelen buram buram ter kokusu. amele degil bi sey degil mk nasil bu kadar terliyorsun. hadi terledib diyelim yok mu deodorantin falan.
Beklemiş haşlama yumurta kokusu.
Kerane odasi kokusu.
Otobüste nereden geldiğini anlayamadığım onun yanında ter kokusu gül kokusudur dediğim koku.
peynirli cheetos ve kivir kivir kokusu.
manifesto bu yüzden kokulu olmalıdır.
annemin küçüklüğümden beri sadece mutlu ve özel günlerde sıktığı parfüm,
kitap kokusu .
privacy for man

eski bir koku ama unutulmaz. sloganı da:

privacy! Aşk bile bile tutsaklıktır.
(bkz: unutulmadı)
hayatınızın bir dönemine eşlik etmiş kokulardır.
beyninize kazınmıslardır ve artık o kokuyu tekrar aldıgınızda aklınıza hemen o dönem gelir.

ve bu o kadar güçlü bir sey ki... o an sanki bir kaç saniyeligine tekrardan o eski siz oluyorsunuz. sadece hatırlamak degil bu, hissediyorsunuz.

sanki zaman siz o seneye gidip gelesiye kadar duruyor.

o zamanlar hiç de farketmediginiz o kokunun beyninizde ne kadar önemli bir yer edindigini anlıyorsunuz...
üniversitede oda arkadaşın saldığı karbonmonoksit gazı, kustum o derece.
Burberry s mi ne haltsa nasil yaziliyosa o kokudur iste.

Lanet olsun lan unutulmuyo arkadas.
Burberry mağazasının karşısındaki çöp kutusunun kokusu. Fakirim olum ben içeri bile almıyorlar amk. O gün çok üzülmüş, kırılmıştım. Ben de kafamı çöpe soktum üzüntüden, orada hayatı sorguladım biraz. Sonra sikerim lan deyip ellerime ruj sürdüm. Ensemi de jöleyle doldurdum.

Ama çöpün kokusunu dün gibi hatırlıyorum. Zaten olay dün oldu.