bugün

(bkz: geç oldu uyu istersen)
habur devletin pkk ya silah bıraktırma girişimi idi .

silahlarını bırakmadılar tepelerine de bombaları yediler yemeye de devam ediyorlar çok şükür !

kaldı ki öyle olmasa dahi kötü örnek örnek teşkil etmez .

yani birileri halt yiyorsa sizin o haltı yemenizin önü açılmaz !

aa adam köprüden atlıyor dur bende atlayayım demektir bu !

kendizi böyle şeylerle avutup bk yemeyin yani .

netice itibari ile yediğiniz bklar sizin sicilinize yazılıyor devletin değil !
hdpnin, pkknın misyonu da izlediği yol da bellidir. bu dün de belliydi, bugün de belli. imkanı olsa bugün böler ülkeyi. şimdiki konjonktürü biliyoruz, ülkenin en büyük düşmanlarından, bir de geçmişine bakalım...

pkk 80'lı yıllarda kurulmuş, yanılmıyorsam ilk kanlı eylemini özalın 84'ünde yapmış bi oluşum. özal yaşadığı ve güçlü olduğu sürece dokunulamadı pek. özal sıyrılınca askeri demir yumruk tepelerine indi. 92-98 arası pkk ile en şiddetli süreçti. sonuç noldu? öcalan iti suriyedeki ininden çıkartıldı, italyaya, oradan dünyanın farklı bölgelerine kaçtı ve en sonunda türkiye'ye getirildi.

öcalan iti ülkeye getirilince türk bayrağı önünde "ben türkiye'yi de türk halkını da çok severim" dedi. aynı dönemde koşulsuz şartsız silah bıraktı. ne zaman 99 yılında. aynı pkk 2002 yılına kadar neredeydi? yok olma eşiğinde, bitik revan halde. 3 yılda 50 şehit verdik. koca 3 yıl.

sonrasında akp geldi, pkk ve kürtlere imtiyazlar sunulmaya başladı. ne için? akpnin önünde duran en büyük gücü sindirmek için; askeriye...

fetö iti ile beraber bi barış süreci, bi ihanet süreci, ergenekon davası, balyoz soruşturması, kozmik odaya girmek. bülent arınç dedi diye kozmik odaya fetöcüler sokuldu ve hala o bülent arınç serbest, oğlu vekil...

oslo tutanaklarında geçen konuşmalar vatana ihanetin resmi belgesidir. dolmabahçede pkk ile görüşmeler...

sen barış süreci dediğin dönemde pkknın şehirlere mühimmat yığmasına izin verdin, askeriyenin elini kolunu bağlayarak. şimdi çıkmış bana kararlı mücadele diyorsun. tamam kararlı mücadele olsun, gelen şehitleri bu kararlı mücadelenizin neresine yerleştiriyorsunuz?

göstere göstere askeriyeyi fetönün oyuncağı ettiler, göstere göstere pkkya can verdiler. başta da dedim ya, bunların milliyetçiliğine sadece koyunlar inanır.
Aranızda hâlâ tiamat denyosuna cevap verenleri görüyorum.

Ve üzülüyorum.
Devletin silah bıraktırma cabasiymis??? Senin o çaba dediğin, şehirlere bomba tuzakları kurulurken sustugun, görmezden geldiğin yok saydığın, haburda ayaklarına mahkemeler kurdurdugun teröristlerin yedikleri lahmacunun parasını bile bu fakir halka odettirdigin ihanet sürecinin bedelini 700 küsur vatan evladı caniyla ödedi. Açılırken sustugunuz hendeklerin içine düştü vatan evlatları. Hiç mi utanma yok sizde?
tiamat kardeşimiz gibi insanları yetiştiren insanlara üzülüyorum anne baba, öğretmen ve çevre.

Senin köydeki akrabalarını silkeyim.
dallandırmak sulandırmak yada herhangi bir şey söylemek pkk ile aynı yatağa girmeyi meşrulaştırmaz !

2 oy için pkk götü yalamak nedir yahu .

bunu nereye kadar inkar edeceksiniz ki .

var mı öyle bir tarih .

ders kitaplarına geçecek chp bu girişimleri ile !

chp nin neler yapabileceğinin sınırı yok yani 2 oy uğruna millet bunu da gördü artık !
(#41325290)
tiamata cevap vermek için yazmadım olm. bi başka çomara zamanında attığım mesajdan copy/paste yaptım.
yoksa tiamata 3 cümleden fazla yazmam, kafası almaz zaten. anlamı yok.
olay akp, chp olayı değildir. zamanında malesef doğu ve g.doğu anadolu bölgesi yok saylmıştır. hatta benim yeni yetiştiğim zamanlarda ankara dan sonrasını sktr et diyenleri de hatırlıyorum. ama bu akp'nin icaad edilmiş bütün terör örgütleri ile masaya oturmasını, onlar ile dostluk kurmasını ve devletin hastanelerinde tedavi edilmesine izin vermesi asla mazur görülmemeli.