bugün

valencia fc' nin yeni teknik direktörü.
son iki sezonda almeria ya büyük başarılar tattıran ardında valencia ile anlaşan 36 yaşındaki genç teknik direktör.
bu sezon valencia'nın parlamasında en büyük pay sahibi olan dinamik hoca. eğer ki takımının performansını tüm sezona yaymayı başarırsa en az real madrid kadar ciddi bir rakip olabilirler barcelona'ya. bakalım bunu başarabilecekler mi, bunu ligin devamında göreceğiz.
la liga'nın hep görmezden gelinen, bana göre en iyi teknik direktörüydü. altında hiçbir zaman real madrid ya da barça kadar göz kamaştırıcı kadrolar olmadı.

her ne kadar 3-4 sene önceki gibi olmadsa da ekonomik anlamda darda olan, maddi anlamda real madrid veya fc barcelona ile sidik yarıştırması mümkün olmayan valencia cf'yi belli bir seviyenin üzerinde tutturmayı başarmış rotasyon ustasıydı. bazen rotasyonun bokunu çıkarıp takımı zora sokmuştu ama başka yol yoktu. elindeki kadro bana kalırsa devamlılığı olan bir kadro değildi. david villa, david silva, juan mata ve joaquin gibi yıldızların takıma veda ettiği, finansal sıkıntıların ve şanssızlıkların fink attığı ortamda yine de dünyanın en iyileri olduğu tartışma götürmeyen real madrid ve fc barcelona'nın hemen ardında takımı tutmayı başardı. elindeki malzemeden optimum seviyede faydalanmasını bildi. david soldado denen adamdan world class golcü yarattı. kısacası eski başkan juan soler'in anasını siktiği ve ispanya'ya tepeye oynayan valencia'yı 2007-2008 sezonunda yüzlerce milyon euro borca sahip ve ronald koeman denen proteinsizle beraber la liga'dan düşmemeye oynayan bir takım haline getirmesi üzerine yeni başkan llorente ile beraber takım bugüne gelmesini unai emery'e borçludur.

rotasyonu biraz daha kısıp istikrara yönelseydi şu anda ligde 80 küsür puan toplayan bir valencia cf izleyebilirdik ama olsun, spartak moskova'ya teknik direktör olmuş nazlı gönül, onun yerine de 2001 şampiyonlar ligi finalinde san siro'da kaçırdığı penaltıyla hatırladığımız mauricio pellegrino gelmiş, yolu açık olsun moskova'da...
hafta içi Barcelona'ya yenilerek hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi'nden elenen Spartak Moskova'nın, hafta sonu da Dinamo Moskova'ya 5-1 yenilmesinin ardından görevine son verilen ispanyol teknik direktör.
aykut kocaman'dan sağlam gaz aldı kendisi.

takımı fenerbahçe'yi elediğinde, kocaman çıkıp "bu spartak yenilmez" diye demeç vermeseydi belki şu an görevinin başındaydı.

ah kocaman ah. o yenilmez dediğin, elenerek ülkeyi rezil ettiğin spartak gitti kimlerden fark yedi bi bilsen..
30 Haziran 2014 tarihine kadar Sevilla ile anlaşan ispanyol teknik direktör.
UEFA kupasini sevilla ya kazandıran ispanyol hoca. Maçin sürekli içinde. Futbolcular kadar hoplayan , ziplayan , koşan , terleyen bi teknik direktördür.
Başarılı hocadır. Ayrıca biraz bizim muslera ya benziyor.
ateşleyici bir hoca. saha kenarında hırsını belli ediyor. yaş daha 43 ve önü açık kişi.
La liga nin usta antrenörü. Manchester city Pellegrini den memnun değil. Yerine birini getireceklerse iste unai emery. Valencia ve sevilla ile yaptıkları ortada. Bide eline geniş imkanlar verilse bence çok daha iyilerini yapar.
fenerbahçe'nin peşinde olduğu söylenen teknik adam. alırlarsa büyük iş yaparlar.
simeone man city'nin başına geçerse yüksek ihtimal atletico madrid'in başına geçecek.
fenerbahçe'nin ilgilendiği yönünde haberler çıkan teknik direktör. umarım doğrudur. çok önceden beri takımın başında görmek istiyordum bu adamı , fenerbahçe - spartak moskova maçında ise kendisine hayran olmuştum. adam saha kenarında o kadar aktifti ki , oyuncuları güçlerini sanki ondan alıyordu. birde bizim aykut'a bakıyordum o melül melül bakışlarıyla eşofmanını inceliyordu. kısacası bu adam gelirse katırdan iner ferrari'ye bineriz. gerçi aziz bu adamı da kaçırır amk...
Yaa UEFA Avrupa Ligini alsın,sonrada bizim dandik şikeci fenere imza atsın.
hadi kumda oynayın biraz ..
Sevillaya üst üste iki sezon uefa kupası kazandırmış genç td.
hat trick yapmaya yaklaşmış kurt hoca.
süper teknik adam. 3. kez alsın kupayı her yerini emerym.
jurgen klopp kadar sevmiyorum ama işini layıkıyla yapıyorsa saygı duyulmalı.
Psg'nin bu sezonki sağlam hamlelerinden biri. iyi bir teknik direktör.
uefa avrupa ligi'nde 3 kez şampiyon olmuş hoca. bir kez almış olan fatih terim'in milyonda biri kadar egosu yok.
görsel
uefa kupası canavarı.
ibrahimovic ile 1 yıl ortak çalışma şansı olsaydı şampiyonlar liginde iş yapardı. şimdi işi birkaç sene uzar ama eninde sonunda amacına ulaşacaktır.

en kötü 3 sene içinde şampiyonlar ligi finali oynatacaktır diye umuyorum.
almeria'yı la liga'da 7. yapmıştı. valencia'da birçok oyuncuyu parlatmıştı.
yetmemiş şampiyonlar ligi son 16 ve uefa çeyrek finali yapmıştı.
spartak'la fener'i elemişti.
sevilla ile 3 tane uefa kazandı.
şimdi de psg ile sükse yapıyor.