bugün

unut...
Umut; bir yolun dönemecinde hızla koşarken, birden yetişen kurşunla yere serilivermekti.
#yabancı #albertcasmus
Oğluma koyacağım isim. Aslında anlam bakımından bu kadar derin iken, neden erkek ismi?
Peki madem; kızım da umut naz olsun.
Umut dolu nazlı biri olacak kızçem.
Şu anda benim ihtiyaç duyduğum durum.
görsel
insana hayallerini gerçekleştirme gücünü veren duygu.

Annem küçükken hep ördek beslemek istemiş. Köyde o zamanlar sadece tavuk ve hindileri varmış. Bir akrabamızın yanına başka bir köye gittiğinde oradaki ördekleri görmüş. Tabii ördeği alıp kendi evine götüremediğinden kimseye fark ettirmeden bir ördek yumurtası çalmış. Eve döndüğünde de onu gitmiş, kendi hindilerinden birinin altına koymuş. Hindi de yabancı yumurtayı fark etmeyince, bir süre sonra ördek doğmuş o yumurtadan. "Çok severdim, öyle hindilerin tavukların peşinde gezerdi kendi haline." diyor annem.
Demek ki insan bir şey yapmak isteyince çocuk bile olsa bir çare üretiyor. Yeter ki içinde umut olsun, heves olsun. Hayal kurmayı ve onları takip etmeyi bilsin.
lunaparkın ortasında gelen iç sıkıntısı bile keyfimizi kaçıramazdı, öyle güneşli bir sabaha uyanmıştık.

umut sen çok yaşa, görmeyi istediğimiz güzel günlerin demosu bugün.

ve cemre önce insana düştü..
En zor anlarda bile, insanı hayata bağlayan duygusal inanç.
Dozunda iyidir. Fazlası da azı da zarar.
Gobek adim.evet.
görsel
Yeni kesfettim ve asiri keyif aldim. Umut için yazılmış..
bir erkek ismi ve aynı zamanda insanın hayatta tutunduğu bir dal. eğer olmasa insanların tutunacağı bir dal olmaz.
kalbime sakladım.
Tükenince insanı bitiren. Evet.
görsel
Daha önce de paylaşmıştım bu görseli. Ancak, görselin bendeki etkisi üzerine bir şeyler yazma fırsatım olmamıştı, nasip bugüneymiş.

Bu fotoğrafı ilk gördüğümde , istemsiz bir tebessüm belirdi yüzümde. Dedim, işte hayata tutunmaktır bu! Mücadeledir, umuttur. Birilerinin, zorla elinizden almaya çalıştığı yaşam hakkınıza sahip çıkmaktır. Pes etmemektir.Seni yaşlandıran kabuklarından sıyrılıp, gençliğe "merhaba" demektir. Tazelenmek, yenilenmektir. Eskisinden daha güçlü olmak, hayata karşı duruşunuzdan taviz vermemektir. Dört elle sarılmaktır hakkınız olana.Ve onu sizden almalarına fırsat vermemektir.

Hayat "Bitti" dediğiniz noktada, size öyle güzel sürprizler hazırlar ki, o kadarını siz bile tahmin edemezsiniz. Bu yüzden, yaşam varsa umut da her daim vardır. Yaşamak da başlı başına bir umut degil midir zaten?
Ne kadar dolu ne kadar anlatılmaz, Dünyanın en güzel kelimesi. Öyle ki kocaman bir dünyayı tek bir kelimeye sığdırırız da onun hissettirdiklerini ifade edecek kelimeler topluluğu bile bulamayız.
bu aralar gelip gelip giden insanımsı duygu.
Umut nedir? Umut, susarak beklemek midir? Ya da Umut, kendini parçalarcasına bağırıp çağırmak mıdır? insanlar, bekleyerek mi umut ister yoksa bir şeylere tutunmaya çalışıp umut mu arar? Umut, akan göz yaşlarında mı gizlidir? Umut, yarınlarda mıdır? Umut nedir?
En güzel erkek ismidir.
Yeşerdiği an, her yaprağı bir mutluluktur.
fakirin ekmeği,
zenginin martinisi,
orta direğin bonzaisi.
hayatı yaşanılır hale getiriyor.
benim kalbimdir.
Bu toprakları çoktan terk etmiştir.
Gece olup da karanlıkta ,
başını yastığa koyunca, geleceğe dair az da olsa renkli bir düşüncedir..

içinize işlemiş bir düşünce..