bugün

(bkz: The Pursuit of Happyness)
fenerbahçe taraftarının haleti ruhiyesidir.
dont lose your hope tur ingilizcesi.
umut; şimdi hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız.
"Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. insanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al. O kadar." repliğiyle de hayatta kaybetmemizin yasak olduğu tek şeyin UMUT olduğunu anlatıyor bize. gerçekten harika bir film doğrusu.

(bkz: will smith)
Gabriele Muccino'nun yönetmenliğini yaptığı Chris Gardner isimli multimilyarderin hayatını anlatan film. Çok güzel filmdir vesselam.
kral filmdir. will smith oyunculuğunu birkez daha konuşturtmuştur. izlemelik film arayanlara tavsiye.
Çok güzel bir filmdir,tavsiye ederim. Babanın oğlu ile tuvallette kaldığı sahnede çok duygulandım. izlemeyen varsa hemen izleyin.
Will Smith ve gerçek oğlunun oynadığı gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış insanın içini ısıtan bir flim.
"Chris sen ne dersin.Bir adam görüşmeye
gömleksiz gelseydi ve onu işe alsam sen ne
derdin?"
Chris: "Herhalde pantolonun çok iyiydi derdim."
repliğiyle aklıma kazınan film.
Herkesin hayat akışına göre ders çıkaracağı filmdir.Kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme.. Bir hayalin varsa onu korumalısın... Bir şeyi istiyorsan, git ve al. En beğendiğim repliğidir.
umutsuzluğun içinde bile bir umut vardır.
her ikiside üzücü. umutsuzluk ve umut etmek. insanı üzüyor sadece.
Hayat itibariyle filmin 22 dk sındayım. Yalnız bu adam daha ( will) kuvvetli mücadele ediyor hayatla.
basketbol sahnesiyle akıllara kazınmış güzel film. değinmeden geçemeyeceğim will smith abi oynuyorsa taksimetreyi on üzerinden altı olarak açmak gerekiyor. (bkz: ailecek izliyoruz)
Izlenmesi gereken, göz yaşlarına hücum eden filmdir. Ağlamamak elde değildir cidden.
--spoiler--
hep denedin
hep yenildin
olsun
yine dene
yine yenil
daha iyi yenil.
--spoiler--
kaybetmeyin gençler az benden feyz alın , 28 yaşında zengin ve hala bakirim ben umudumu kaybetmedim sizde kaybetmeyin efem.
Bunu bir sonunda ünlem işaretli emir, motive cümlesi olarak okumayıp; bir kavram, durum belirten "umudunu kaybetme" okuyan umudunu kaybetmiş olanlar olarak, bir anlam ifade etmeyen başlıktır.
Çok güzel bi film. Bazı sahnelerde gözlerim dolmuştu. Ama en sonunda pek bi sevinmiştim..
Boş laflar bunlar hep...
insanı belkide bazen hayata tutan ama kesin bir gerçektir seni tek birşeye odaklayıp yavaşca yok eden cümle.
Kapitalizmin "adam gibi durursan veya gerektiğinden fazla çabalarsan başarabilirsin" dediği duygusal yapım.

Yani ajite ederken sömüren sömürürken süründüren süründürürken düşündüren umut aşılama üzerine kurulu usa filmi.
Artık içi boş gelen cümle.
olmayan şeyi kaybedemem zaten.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar