15 tatil hasebiyle memleketimdeyim. Özledim valla üniversitemi, Görüklemi, kampüsümü hatta 93' ü bile...
00.01 itibariyle anında çökmüs otomasyona sahip üniversite. her sene çöker kör olası.
çöken otomasyonuyla öğrencilerini bilgisayar başında çıldırtan üniversite.
bu okulu tercih eden öğrencilerin yüzde doksan beşi okulunun sitesindeki havuza aldanmıştır.
en siktiri boktan üniversitelerden biridir.
Dokuz Eylül Üniversitesi'ne gitmeyip, oraya tercih ettiğim, ömrümdeki en büyük hayal kırıklığının yegane sebebidir. bir zamanlar kendimi zeki sanırdım. evet evet bu olaydan sonra kendimi daha iyi tanımaya başladım
gider ayak bir şeyler yapılmaya başlanan üniversitedir. potansiyelini kullanamayan üniversitedir.
benimde mensubu olduğum ilk başta ii hoş gibi görünen kampüsünü 30 dk lık bir turla keşfetttiğim ve de içinde bol miktarda marmara çevresinden gelmiş ama kendini Amerika Castle dan gelme gören oğlanların, ya da şanzelise bulvarında yürüyor edasıyla salınana gossip girllerin ve de çoğunluğu tıpçı olan afrikadan gelme ama havalarının (%50 si böyle gerçekten) binbeşyüz olduğu üniversitedir.
hukuk fakültesi gemlik' te, hazırlık sınıfları şehrin öbür ucunda olan, buna rağmen şimdiye dek sadece ilahiyat fakültesinin ana kampüsü içerisine taşındığı üniversite. 550 puan almış, kazanmış çocuk da ana kampüste okumayı hak ediyor bence.
iibf binasının dış cephesinin renklerinde değişikliğe gidilen universite.
şenlik var. haydi apaçiler okulumuza kampanyası.
Kendisiyle ilgili proje başlattığım üniversite. 2013 şenliklerinde bir fotoğraf projesi başlattım. Başlangıç noktasını da Uludağ Üniversitesi olarak belirledim. Üniversitelerin karizmatik insanlarını çektiğim proje de Türk öğrenci profilini görüntülemek istedim. Paylaşımlara bugün başladım. Devamı gelecek. Sevgiler. fotoğrafları bu adresten bulabilirsiniz: http://tipografikinsan.bl...om/2013/05/blog-post.html
yaz okulunda 9 eylül'e gitmemi reddeden üniversite.
görmemiş varoş tiplerin toplaştığı üniversite. peff...
akşam üstünden beri görükle yerleşimde toplanmaya başlayan kalabalık harekete geçti ve kampüse yürüyüşe geçti nihayet. galatasaray' ın şampiyonluğunu kutladığımızdan daha kalabalık bir güruh görmek hakkaten sevindirici. çünkü biz birkaç ay önce minibüs zammını protesto edelim dediğimizde; medikodan kütüphaneye 200 kişiyle yürümüştük. ölü toprağı atmak gibi bir his.
ne yaptığını anlayamadığım üniversite. akademik takvime göre yaz öğretimi ön kayıt (01 temmuz 2013 – 02 temmuz 2013) ve kesin kayıt tarihleri (03 temmuz 2013 – 05 temmuz 2013) ile bütünleme sınavları (01 temmuz 2013 – 07 temmuz 2013) çakışmakta ki benim bir de tek ders sınavlarım var (15 temmuz 2013 – 17 temmuz 2013). yaz öğretimi parasını yatırmamızı isteyip 3 - 4 ay sonra geri alabilmek için uğraştıracaklar herhalde, tek mantıklı açıklama bu gözüküyor.

ek: not işleri ile konuştum. özet geçmek gerekirse işini riske atmak istemezsen yaz okuluna mecburen başvuracaksın, dersi/dersleri tek derste geçersen not işlerinden yaz okulu için başvurduğun dersi/dersleri iptal ediyorlar fakat yaz okulu için verdiğin para geri alınamıyor. yönetmelik böyleymiş. bir üniversitenin tüccar mantığıyla nasıl yönetildiğine şahit oldunuz, iyi uçuşlar dileriz!
ganonun 2.00'ın üstünde olması durumunda DC ve DD gibi harf notlarının geçmesini sağlayan üniversitedir.
yaz okulu ücretleri açıklanmış. saat başına 1,51 tl, kredi başına 21,14 tl'ye tekabül ediyor.
yeni otomasyonu gayet kullanışlı olan üniversite. ders seçimlerinde ne olur bilinmez ama arada sırada siteye ulaşılamaması dışında şu anda bir sorun yok, telefondan da gayet rahat girilebiliyor (opera mobile 12.1.4 sürümüyle girdim bir sorun çıkmadı). bir de ipucu; not kartından farenizin imlecini aldığınız derslerin üzerine getirerek kendi ortalamanızı ve sınıf ortalamasını görebilirsiniz.

https://ogrotomasyon.uludag.edu.tr/Default.aspx
2010 da mezun olup 3 yıl aradan sonra geçenlerde gittiğim ve fen-edb. fak. öğrenci işleriyle tekrar kavga ettiğim üniversite. özellikle o öğrenci işlerinde görevli hödüğün teki resmen üslupsuzluğun bayrak taşıyanı. zahmet veriyormuşuz, ses yükseltmeler falan bak hele bak !!!! lan adı üstünde öğrenci işlerisiniz, göreviniz ne !!
yazarların tıp fakültesiyle ilgili bilgilerine acil duyduğum üniversite.

henüz onay almadığımdan ve bu 10. entrym olduğundan dolayı akdeniz üniversitesi tıp fakültesini de buraya iliştiriyorum.

toparlama: uludağ ve akdeniz tıp fakülteleriyle ilgili ufacık da olsa yardıma muhtacım.
yaz okulunda aldığınız derslerin "ön kayıt" 'tan "kesin kayda" geçmesi için ufak bir işlem yapmak gerekiyor. otomasyonda ders alma kısmına gelip alt kısımdaki "kesin kayıt" 'a tıklayın sonra "dönem dersleri" 'nden kesin kayıt olup olmadığını bakabilirsiniz.
üniversite ve iib* fakültesi hakkında bilgi isteyen yazarlara bilgi verebileceğim okul.

biz de geçtik bu yollardan.
tercih listesinde ilk sıraya yazmayı düşündüğüm yer. inegöl'de oturuyorum ve ulaşım imkanı da diğer yerlere göre bir hayli kolay ve ucuz. ama olaya sadece bu yönden bakmak istemiyorum... sözelim ve edebiyat yahut tarih bölümlerinden birini istiyorum uludağ'da. hakkında biraz bilgi öğrenmek istiyorum.. yardımcı olacak bir kaç kişiye ihtiyacım var... şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler! bir mesaj uzağınızdayım.. bekliyorum.
yanında görükle gibi bir nimeti barındıran devle üniversitesi. bir zamanlar şehir merkezine uzak olması en büyük dezavantajıydı. artık metro hattı da hizmete girmiş sanırım.
hiç bir yere ikiden az otobüsle gidemeyeceğiniz görükle köyünde bulunan, pek de sevilmeyen üniversitedir.