bugün

bugün, türban tartışmalarından dolayı biz 3. sınıfların derslerinin yapılmadığı bölümdür. yarın neler olacak merakla beklemekteyiz.
4. sınıfta türbanlı öğrenci bulunmadığından hocaların türban protestosundan nasibimizi alamadık son sınıflar olarak. havada güzel, bu yazdan kalma günlerde ders çekilmiyor zaten. yarın itibariyle hidayete ererek örtünmeyi planlıyorum.
bölümde rezillik katlanarak devam etmekte:

http://www.zaman.com.tr/h...ine-dusurme-plani-tutmadi

böylesi bir çarpıtılmış haber daha görmedim ben arkadaş.

Neymiş? Öğretim görevlilerimiz psikolojik baskı kuruyormuş bizim üzerimizde.
Benim beynim yok mu? Kendim düşünemiyor muyum? Kim kime baskı kuruyor acaba?

Neymiş? Başı açık arkadaşlar başı örtülülere destek olmuşmuş.
yalanın daniskası. kimse kimseye destek falan olmuyor; en azından ben sınıfa örtüyle girenleri desteklemiyorum, onlarla birlik falan da olmuyorum.

neymiş? bölüm başkanımız gelmiş, dersin ortasında örtülülere "fırça" atmışmış.
peki bunları zaman gazetesine haberleyenler, niye bölüm başkanının uzun sakallı erkeklere de "o sakalı kesin, kılık kıyafet yönetmeliğine uyun" dediğini gidip haberlemedi? sadece onlara yönelik bir hareketmiş gibi algıladı?

Peki, huzursuzluk çıkacağını bile bile sınıfa hala örtüyle gelmekteki bu ısrar niye? zaten işin sonunda türban tüm üniversitelere girmiş olmayacak mı? olacak. peki bu acele neden?

düşündürücü.
havan kime yavru diye sorarlar. senden büyük makina var adam ol derler bu bölümde okuyanlara.
Makinacıların çekememezlikten bok atmaya çalıştığı bölümüm. Makina mı kaldı lan? Makina mühendisliği nasıl bişiy teknisyen mi oluyo onlar? Makina tamiri falan? *
Bu bölüm ile ilgili aklımda ufak tefek sorularım var sözlük.Cevaplandırabilecek birileri varsa sevinirim *
eskiden tıp ile aynı puana sahip bölümdü. bir ara banka mülakatına gitmiştim. mülakatta yanımdaki kız uludağ endüstri mühendisliği mezunuydu. mülakat sonrası o kızla konuştuk. aynı yaştaymışız. o zaman tıp da tutuyordu dedi ama gitmiş o zamanın favori bölümü (gerçekten de fm'de en yüksek puanlı bölümlerden biriydi) endüstri müh.'ni yazmış. şimdi çok pişmanım diyordu iş bulamayınca. bu arada firmaların özellikle planlama bölümlerine bu mühendislik tercih ediliyor.