bugün

(bkz: allahım ben nereye düştüm)
bu yıl dgs ile birinci ve ikinci öğretime 9 ar öğrenci almış olan mühendislik bölümüdür. biri de ben oluyorum öhüm öhüm.

bu yılın verileri şöyle bölüm, kontenjan, yerleşen, minimum ve max puan

Elektrik-Elektronik Mühendisliği - 9 - 9 - 300,25900 - 315,86538
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (iÖ) - 9 - 9 - 294,44703 - 322,13466
eskisi yenisi fark etmez bu bölümden bir halt olmaz. her yerde kötüleyeyim de millet de yanmasın.
bi kaç gelişme yaşındı tabi lablarda gelişmeler var ama hocaların büyük çoğunluğu 5 para etmez. şimdi birileri çıkar "zaten kendin öğreniceksin mühendislikler hep böyle" der. tamam da birader içindeki elektronik aşkını söküp atan hocalar varken sen ne öğreniyorsun ?
ayrıca taban puanlarıda deniz seviyesine iniyor diye yakınan hocalar var. gelsinler efendim gelsinler. puanı muanı bilmem ama belli bi IQ değerinin altındakiler tıp 6 yıl mühendislik 10 yıl haberiniz olsun.
hoca geliyor muhendislik programında öğrencilerle sohbet ediyor. daha alternatif akımdan haberi yok. hebsi kendiniz öğrenceksiniz araştırın der. be adam sen bir şey öğretmiyorsun ki ben kendim öğrensem ne yazar. elektrik elektronik bu diyeceksin hocaya ama vizelerde bırakır seni. sonuç olarak o bölüm hocaları anlaşmış 8 yıl okusanda 10 geçsede cok bir şey öğrenemiyceksin sonuçta. çünkü uygulamalı bazı dersleride kaldırdılar bilmekteyim.
kişi başına 5 kilo kız düşen bölüm.
yaz okulu ile geçilmesi gereken bölüm. nitekim konut fiyatları epey arttı.