bugün

uludağ sözlüğün hitler'in kavgam eserini okumamış mallarla kaynamasıdır.
Aslinda oda sicakliginda gayet duzgunuz.
Yaz sicaklari yuzunden hep.
görsel
sözlüğe giriş mal kabulden yapılıyor.
sözlükte belirtilmesi ironik olan durum.
nefes aldıran tespit. zeka işi.
@the rise of darkness
bizi de sosyalist mallar deli ediyor.
edit:
@deyzi
milletin aklıyla dalga geçene bakın hele. adam mizah yapıyor onu anlamıyor.
edit2: bir görüş
Her insan kendine ozgu bir hayat Yasar.
Mal demek dogru olmaz.
Ben mal mal yaşamak istiyorum belki denilesi durum.
bu başlığa lütfen "allah'ın çobanı, senin gibi ameleler anca koyun güder. kalkıp da einstein'lar ile birlikte olacak değil ya" diye yazmayın.

malum-u ali'niz; sözlük formatı gereği chat tarzı entryler siliniyor.

başka dikkate alacağınız konu da bu başlığı giren dangalağın (ne dediğini bilmeyen) kalkıp bana hakaret ediyor diye sizi şikayet etmesi veya sözlük de yetkili olan birinin türkçe dil gramerine değil de sokak diline hakim olduğu için bilgisizliğinden kalkıp "dangalak - çoban - amele" gibi kavramların argoda hakaret olarak kullanıldığına bakıp ki; burada argo lisan kullanma veya konuyu sulandırma değil de bilgilendirme yapılmakta...
buna rağmen girdinizi silebilirler.

hatırlatma: anlamayan bir daha anlatalım deyerek; çobanlık amelelik bir meslek iş koludur.
dangalaklık ise tırnak içinde belirtilen durumdur.
her insanda hepimizde olacak olabilecek durumdur.
bunu hakaret gören, kendi utancı hatasının tepkimesi olan savunma mekanızmasının yansıması içindedir.
iç kötülüğünün arkasına sığınmasın ve herkesi kendisi gibi sanmasın, burada onun durumu tasvir edilmektedir.

örn: bize mal dedi diye alınıyor muyuz?

yine de bu başlığı yazanın zeka ahlak etik vb insanlık değerlerine inmeyerek başlığa "yazar burada mal derken ticaret-yatırım vb ekonomik açıdan bir değer olan elmas veya altın ya da pırlanta gibi mallar kast ediyor olmalı" diyerek katkıda bulunalım.

edibüdü: zekamı seveyim.