bugün

bir arkadaşıma demiştim uludağ yazarı olduğumu. demez olaydım. yakında nick değiştirecem. istese de hesabımı bulamaz, tanımlarımı göremez.
okuruyum derseniz de okumayı yeni sökmüş galiba, ileride daha normal yerlere geçer diyorlar.
Birçok yazarın yıllarca süren duygusu. Yeni yazarlar eklendikçe onlar da hissederler. Eee peki, neden yazıyorsun derseniz net bir cevap yoktur. Sözlüğün açmazı işte. Aslında utanmak değil de, diye açıklamalar yapılır. Belli sapıklıklardan, ırkçılıktan, yoz ve cahil insanlardan utanmak gerekir. Bu utanç, başkası adına utanmaktır. Bu kişiler yazamaz diye bir kural yoktur. Keşke olsaydı. Belki o zaman eski zamanları bu kadar özlemezdim.
+seni daha yakından tanımak istiyorum.
-olur. Hede hödö ile uğraşıyorum. Boş vakitlerimde Sözlükte takılıyorum.
+hangi sözlük?
-uludağ.
+o sözlük cinsellik üzerine değil mi? Pis sapık! Defolll!
Evet, oluyor bazen böyle ezik haller insanda.
inci sözlük yazarıyım demeye utanmaktan daha büyük bir utanç kaynağı olmayan.
gereksiz utanmaktir.
eksiden daha samimiyiz daha sıcak ortam var.
yazarların bu soğuk, acı gerçeği görmemesini, ancak psikolojik sorunlarıyla anlayabileceğim gerçek.
biraz normal hayata karışan biri bunu görebilir, azıcık aklı basıyorsa.
(bkz: ya sev ya terk et)
utanılacak hiçbir yanı olmamakla beraber övünülecek hiçbir tarafı da yok gibi;yazar alımı devamlı açık..herhalde önemsenen sözlüğün kalitesinden ziyade ''tıklanma oranı''.
(bkz: siktir git efendim sözlükten)
siktir olup gitmesi gereken insanların utanmasıdır. utanıyorsanız gelmeyin mına koyim. zall, kafanıza silah mı dayıyor sanki.
uzun süredir kimsenin bahsetmemesine rağmen, uludağ sözlüğün en önemli sorunlarından biridir.
utanmak değildir...

ulan sözlükte o kadar troll var şimdi desem bu da damlar eksik olsun amk. diye düşündüğüm için söylemiyorum. birine hava attım ilkin sonra akşamına beni uçurdular haci dedim...
-naber ayça nasılsın?
+iyidir selçuk senden naber? napıyorsun cnm *
-iyidir sözlükteyim yazıyorum
+aaa ekşide mi yazıyorsun yoksa ne hoş *
-yok ayça ya ekşi çok ezik artık hepsi asosyal oldu amk
+amk? incici misin sen yoksa?
-yok yok daha seviyeli biryerdeyim çok şükür.
+çok şükür? ihl sözlük mü?
-offf hayır be ihl de değil...off ayça tamam boşver...
açılan başlıklara bakınca az biraz haya, az biraz insanlık kalmış kişinin utancı. utanılmayacak gibi değil.

peki neden buradayım? bu kadar da berbat olduğunu bilmiyordum. buranın bana verebilecği hiç bir şey yok. sol frameye düşen 100 başlıktan birini bulup okumaya çalışamam. bir kaşık şeker için bir çuval şeker kamışı çiğneyemem.

hep saçmalamaya vaktim yok.

''uludağ sözlük'te yazmaktan utanmak'' diye bir başlık açacaktım, bu başlığı gördüm, açmaya gerek görmedim.

neden burada mıyım?

farkına vardım ve gitmek istiyorum. (yazarlar için hesap silme diye bir buton yok sanırım.)

Hesabımın ve entrylerimin silinmesini istiyorum.
Ekşisözlük yazarlık sıralamasında 35.000 küsürlerde olan şahsımın uzun süre yaşayacağı zıkkım..
burada yazdıklarımın 10 da 1 i bile milliyetçilik yapmama rağmen (ki burada yaptığım da genel manada yüzeysel milliyetçiliktir) ekşi sözlükten hiçbir şey söylenmeden ikinci defa atıldıktan sonra aklımdan bile geçmeyecek durumdur. Ekşi sözlük ilk açıldığı birkaç yıl içerisinde güzeldi. Belki halkın genel mantığına ters şeyler söylüyorlardı (benim de mantığıma ters şeylerdi birçoğu) lakin bunlar bu zamana kadar az kişinin dillendirdiği şeylerdi. Sonra gün oldu devir değişti Az kişinin dillendirdiği şeyler "Pop"laşarak temeli, mantığı olmadan sadece slogan haline dönüşen ve bir başlıkta altı altına sıralanan önemsiz fikirsiz şeyler haline geldi. Ekşi de ellerindeki toplumu etkileme gücünü görecek ki kimi modların veya yöneticilerin Propaganda aracına dönüşerek hemen hemen tek telden çalan arada birkaç tane mantıksız karşı görüşü yeşillik olsun diye barındıran bir yer haline geldi. Benim içinse ekşinin en büyük özelliği Film, müzisyen, oyun vs gibi konularda yoğun bir şekilde mantıklı yorumlar, incelemeler barındırmasıydı ve benim de bunlar hakkında yazma isteğimdi. son birkaç yılda ise ekşi bu konuda da sıçtı. Hatta şuan başlık kalitesine bakılınca Uludağ sözlükten pek bir farkı olmadığını da görebiliriz.

Uzun lafın kısası Ekşi Uludağ sözlükten çok daha fazla faşizan bir ortamdır. Kültürel olaylarda da yazılan girdi sayısı ve kalitesi yerlerdedir. haliyle fazla yakınmaya gerek yok.

Ha ek olarak Nihat genç'e de selam çakarım buradan.
sozluk denilen olusumlari aktif olarak kullanan kisinin (ki bu kisiye yazar denilmektedir), (gunluk) muhabbetlerinde bundan bahsetmesi ne kadar gerzekceyse, utanmak o kadar normal karsilanmalidir.
sen gelir dağılımının adaletsizliğin haksızlığın gırla gittiği dünya' da yaşamaktan tanma şurda üç beş insanın fikir paylaşımından yeri geldiğinde eğlenmesinden utan. kendi yazdıklarından utanmıyorsan o başka.
yersiz bir davranıştır. önemli olan yazdığın ve yazacağın şeylerdir. bilginin yeri, markası ve zamanı yoktur.
(bkz: bir ki uc uludag sozluk hey hey hey)
'utanıyosan s.ktirip gidersin' cevabını alan hede.
$u linkten haberi olup, aynı zamanda azalan marjinal fayda denen meretten de haberdar olmanın sonucudur.
http://www.alexa.com/siteinfo/uludagsozluk.com
Şu linkten habersiz olmanın sonucudur:
http://www.alexa.com/siteinfo/uludagsozluk.com