bugün

burayı bir ekşi sözlüğe çevirecek kampanya olma ihtimali yüksektir. zaten çaylaklık sistemi olduğu için, gerek yoktur...

edit: aslında mantıklı olabilir, adam çaylaklık döneminde güzel güzel entryler giriyor yazar olunca bokunu çıkarıyor.

edit2: evet evet güzel...
bencillik yapip, yazar oldum gerisi beni baglamaz; sonuna kadar kampanyayi desteklicem bir oneridir...
kafasına kadar desteklediğim kampanyadır.
yazar alımı durdurulunca kalite artsaydı inci, vikipedia olurdu dedirten kampanyadır.
kesinlikle katıldığım kampanyadır.
bence yazar alımını değilde 18 yaş altı alımını durdursa çok daha iyi olacaktır.
katılımın az olması sebebiyle amacına ulaşamayan kampanyadır. kampanyaya katılmanız için şiir bile yazdım daha ne yapayım sevgili yazarlar...

katılalım bu kampanyaya
vermeyelim sözlüğü çaylağa
akın akın geliyor troller
kaldırın kıçınızı e hadi be beyler
haklı bir kampanyadır. gelgelelim bu işi bu zall yürütemiyor. baktım etraf troll cenneti, bende 13 yaşından gün almış oğlumu yazar yaptım. bari a.q. trollerinden daha iyi yazar en azından.*
katıldığım öneridir. ama moderasyona bir seçenek daha sunulabilir, o seçenek ise çaylakların entrylerinin daha dikkatli ve daha seçici incelenmesi, ve trollere daha fazla müsamaha gösterilmemesidir.
karması -250 den daha az olanların silinmesi ile szlük düzelecektir kanımca,saçma sapan başlıkların bir an önce azalması istemekteyiz. ayrıca kampanyayı desteklemekteyim.
Bu kampanyaya ne kadar destek verilirse verilsin kabulu imkansiz. O zaman hic kimse dogum yapmasin bir yerden sonra insanligin sonu gelsin. O zaman bu sözlugun gelecegi icin yeni nesillerede yeni kana ihtiyaci olacak.
hiç bir anlamı olmayacak kampanya. zaten içeride bir sürü gereksiz adam varken sözlüğe sonradan kayıt olacak adam gibi yazarların önünü keselim ki.

biri çıkar yok karması şu kadar olanı silelim öbürü çıkar bu yobazları silelim bir diğeri çıkar lan şu ateistleri silelim de kurtulalım.

Bu gerçektende mantıklı bir iş olsa idi çoktan uygulanmış olurdu. adı üstünde sözlük her telden çalacak. yani sevmediğiniz görüş sözlükte olmayınca bir şey mi olucak sözlükte.
bunun yerine artık herkesçe bilinen kronikleşmiş troll entryleri giren yazarları uçurmak daha etkili olabilir. yazar alımını durdurmak sözlüğün popüleritesini düşürür.

yani yazar alımı durdurulmasın var olan yazarlar içinde bir temizlik yapılsın. kimlerin azılı troll olduğunu herkes biliyor aslında. ve bu adamların düzelmeye hiç niyetleri yok.
26.696'ncı yazar ve sonrasının istenilmediğini görülen kampanyadır. yaşlandığı gerçeğinden kaçıyor olabilir.
* sonuna kadar desteklediğim önerme. sözlüğün gerekli ilerlemeyi-gelişmeyi göstermesi ancak sabit yazarlar sayesinde olacaktır. her yeni gelen yazar ile sözlük misyonu zarara uğramaktadır. moderatörler acil gerekli atılımı gerçekleştirmelidir.
güzel kampanyadır.
denenmesi gerekli, herhangi bir zaman sınırlaması konulmadığı takdirde bakıldı ki istenilen sonuçlara ulaşılamıyor yeniden alıma başlanılabilir.
artık gerekli kampanyadır. birileri sesimizi duysun yahu. karması belli bir seviyenin altındaki yazarların alayı şutlansın mesela. ben de gitmeye razıyım.
uludağ sözlük yazarlarının da kendilerini ayrıcalıklı hissetmek istediği anlamına gelir. adam ekşi sözlükteyim deyince vuuuv nasıl girdin sen oraya birader milattan önce başvurdun herhalde sen denilir. ekşici adam az buçuk karizmasını yapar darısı biz uludağcıların başına.
benim daha iyi bir fikrim var. yazar alımını durdurmak yerine başlık açmak zorlaşsın. oktan b*ktan başlık açılması engellensin. moderasyon incelesin onaylasın ondan sonra.
haksız yere ya da osuruktan bir sebeple silik olan 3.nesil yazarın, ben ne bok yedim, dilim tutulaydı da böyle bir talepte bulunmasaydım diye hayıflanacağı duruma yol açacak kampanyadır. bu hızla silik ve çaylak uygulaması varken, uludağ sözlüğün yazar alımını durdurması durumunda en fazla 3 ay içinde sözlük çöker. millet korkusundan yazamaz o sözlük kof olur, orası da ayrı konu.
desteklenmemesi gereken kampanya. herkesin yazar olmaya hakkı var. herkes yazsın, öğrensin, ufku genişlesin, kendisini ifade etsin özgürce... lütfen biraz empati.
aslında burası gibi seviyeli sözlüklere ihtiyacımız var. çok kaliteli muhabbetler dönüyor arada. seviyorum.
sorunu tersten çözmeye çalışan kampanya. şu an yazar alımı dursa bile trollerle etkin mücadeleye gidilmezse bir işe yaramaz.
herkes adam akıllı entrylerini girip ona buna çatmasa gerek olmayacak kampanyadır. ne zevk alıyorsunuz yazarlar arası atışmalardan anlamıyorum. girin enrtylerinizi, bişeyler öğrenmeye çalışın. size ne diğer nesillerden ?