bugün

her ne kadar iso'nun katılmadığını bilsek de bizler padişahlık demek olan ve cumhuriyetten vazgeçmeyi gerektiren başkanlık anayasasına hayır diyoruz. bizler her ne kadar demokrasiyi sadece bir laftan ibaret yaşasak da son on dört yıldır, farkındayız oynanan alçak oyunların. ve son hamle olan başkanlık dayatması kendimize olan saygımız onurumuzdur, çiğnetmeyiz. ölsek de hayır, kalsak da hayır. uzun ince bir yoldayız ama atatürke çıkar bütün yollarımız. karanlığın efendileri yenemez güneşi.
çok hayırlı bir başlık olmuş.

sonuna kadar dibine kadar hayır diyoruz.

ve buna iki hayırlı başlıkla omuz veriyorum.

(bkz: 2017 türkiyesi nde en hayırlı şeyin hayır olması)

(bkz: 2017 türkiyesi nde en hayırsız şeyin evet olması)
bir sözlük, yazarları olmadan sözlük olamaz. o yüzden bu sözlük zall ın değil bizimdir. bu ülkenin temelini de atatürk attı ama günümüzde kendisine yapılan saygısızlıklara baksanıza... zalla gayet saygılıyız, herşeye rağmen. ve herşeye rağmen başkanlığa hayır demeye devam ediyoruz.
https://s30.postimg.org/h...8b434b30a21d4274737b1.png
her geçen gün artan sayıyla hayır demeye devam ediyoruz.
başkanlığa değil başkan olması kuvvetle muhtemel kişiye hayır diyorsunuz. kuru partizanlıkla, slogan siyasetçiliği ile muhtevasını dahi bilmediğiniz bir değişikliğe hayır diyorsunuz. yekûnü 10 sayfalık değişiklik paketini bi okuyun be. hadi 10 sayfa da eski maddeler osa 20 sayfa eder. ne gitmiş ne kalmış ne değişmiş bakıp öyle konuşun.
(bkz: beni ikinci yaz)
Bir çok kişi burada hayır diyip evet oyunu basacaktır.

(bkz: hayır) !
(bkz: hayır diye bağırılan anlar)
hayırlı işler beyler, yazı beni de. Allah hayırlı işleri sever, eksik olmayalım müminler.
Arkadaşlar güçlü bir Türkiye için hayır diyoruz. Evet kardeşim sen, evet sen mesajı aldın mı ? Sen ne diyorsun ?
Hayırda hayır var.
Paralel uludağ sözlük.

Kendi adınıza bireysel konuşun lan.
beni de yaz panpa.
"evet" diyerek zinciri kırıyoruz.
Bu referandum ile insanlar nasıl bir ülkede yaşamak istediğini belirteceklerdir. Ben gerçekten toplumun 2 adım ilerisini göremeyecek kadar kör olduğunu düşünmüyorum. Normalde düşünmeden evet basacaklarin bile aklındaki soru isareti ya sonrası? Benim oyum hayır olacak.
Katıldığım beyandir.
referandum maddeleri bir göz boyamadır. esas fırtına başkanlığı aldıktan sonra kopacak ve tayyip e o gücü verdikten sonra siksen bir daha geri alamazsın.
son pişmanlık fayda etmez, az ileriyi de görün. başkanlık araç, gidip adam o yasalara amacını yazıp halka sunmaz. bu taktiği çok gördük çünkü.
yetmez ama hayır sloganı ile yola çıkmamız gereken mevzudur. hatta evet verenleri toplayalım karşımıza suratlarına baka baka birbirimizin kulağına bir şeyler söyleyip şen kahkahalar atalım ifrit olsun hepsi *

şakası bir yana ciddi ciddi yazıyorum evet verenler ilerleyen günlerde hadi yıllarda diyelim akıllarının almayacağı kadar pişman olacaklar. uzun uzadıya yazdım belki 15 farklı başlığa tekrar yazmak istemiyorum artık merak eden denk geldiğinde okuyuversin gerçekten enerjim kalmadı aynı şeyleri yazmaktan inşallah bir fark yaratabiliriz az bile olsa..
sadece uludağ'In görüşü değildir.

araştırmalara göre yüzde 58 ile halkın da dediği hayırlı ifadedir.

(bkz: 26 ocak 2017 gezici arastırmanın başkanlık anketi)

https://www.aydinlik.com....tlerin-amaci-moral-bozmak
http://www.birgun.net/hab...acik-ara-onde-144576.html
HAYIR'lı geceler.
güldüren beyan.

buradaki hayırcıların çoğu oy kullanabilecek yaşın altında. hadi yatın uyuyun geç oldu. bi de sözlük olarak karşılarmış. tey allam yarabbim.
Tüm Türkiye hayır dese de sandıklar evet diyecektir.
Hayırlısı olsun bakalım inşallah.
Uludağ sözlük yazarları olarak başkanlığa hayır diyoruz şekilde başlık, karakter sınırına takıldığı için bu tür kısaltmalara sebep oluyor.
Ayar için enerjiyi evet hayır yarışmasına ayırmak daha mantıklı olur fikrindeyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar