bugün

eşeklere kur yapmak isteyenlerin kaçırmayacağı kampanyadır.
görsel
(bkz: de sixtir lo)
ker diyad dene: ananı eşekler siksin.

oha lan. adamların favori küfürü bile eşekli.
Destek verdiğim kampanya.
Es te hez dikim.(bunu bile bilseniz yeter)
Rojbaş yoldaşamın.
yanlış başlık kürtiçe bir dil değildir olsa olsa (bkz: uludağ sözlük kürtçe böğürüyoruz kampanyası olabilir) size yakışan böğürmek her zaman yaptığınız gibi.
Bir faşo ve foşşik töce vatandaşı olarak asla katılmayacağım kampanyadır.
madem kürtçe öğreteceksiniz bari dil bilgisi kurallarıyla başlayın. bilinen cümleleri buraya yazarak öğreteceğiniz kürtçe'nin faydası olmaz.

mesela örnek olarak kürtçe zamirler aşağıdaki gibidir:

--spoiler--

Ez (ben)
Tu (sen)
Ew (o)
Em (biz)
Hûn (siz)
Ew (onlar)

--spoiler--

not: türkçüyüm kürtçe nasıl öğreteceğinizi de ben söyleyeyim size*.
ben bunu biliyom.
(bkz: de siktir lo)
Okurken çarpılır gibi oldum bu nasıl dil olmuş lan.
Allahim yarildim ezbeni efendim demekmis. Ne kadar manidar.
Sadece yes desen daha gecerli bir ikinci dil bileceksin. Bir de boyle dusun. Hobi olarak yine hewal ama, demedi deme.
Hadi bir kelimede benden olsun
Evin:sevda
Evindar:sevdali
Eger adi evindar olan bir kiz gorurseniz bilin ki adini koyan bitine fena asiktir genelde oyle olur:)).
Delal:temiz,saf,guzel anlaminda bizim mal kafa komsu yegenime demes ci lawuk ki delale yani ne guzel yuzlu bir cocuk masallah demeyeni doverimm.
Sevbaş lan bütün Faşistler.
işimiz gücümüz yok Kürtçeyi kürtçe diye uydurulmuş karma lehçeyi öğrenmeye çalışacağız! Hemde kendine kürt diyen zaza, kırmançi vb. kim varsa bir birlerini dahi anlayamazken, bunlar dahi son 60-70 yılda ortaya atılan bu dili kendileri dahi öğrenememişken!

Bir kürdün sözde kürtçe dediği dilde günlük kullandığı kelime 30 tane dahi değil AMK! Bir süre sonra bir birlerini anlamayıp, anlaşamayıp başlarlar Türkçe konuşmaya! Türkçe kelimeleri farklı telaffuz etmeye çalıştırarak uydurdukları kelimeleri dahi anlamayıp sözde kürtçe konuşurken Kürtçeden çok Türkçe kelime kullanırlar.

Kürtçe dediğin şey son olarak Zazaca Kırmanci vb. karması üstünden hepsine toptan Kürtçe denilmiş fakat aslında Türkçe, Farsça ve Arapça'nın birleştirilmesi ile yaratılmış, bu dillerin lehçelerinden üretilmiş yapay/fabrikasyon bir lehçedir.

içerisinde yaklaşık 8000 Kelime olduğu, Bunlardan yaklaşık 3000 Kadarının bire bir öz Türkçe, 3000 Kadarının bire bir Farsça ve Arapça kelimeler olduğu, kalanların Ermenice, Çerkezce, Süryanice vb. dillerden geldiği, kökeni bilinmeyen sadece 50 kadar kelime olduğunu ben değil dil bilimciler ortaya koydu AMK.

boş işlerle, çakma lehçelerle zaman harcayana kadar Osmanlıca, Farsça, Arapça, Latince vb. dilleri öğrenin en azından binlerce yıl önce yazılmış kaynaklardan bilim, tarih öğrenirsiniz AMK!
Ne bok yerseniz yiyin de, itin biri gene tehdit ediyor. Şöyle cevap verelim,

Su ve ekmek bile diyemeyeceğeniz günler çok yakında amk faşistleri.

Gereksiz bir kampanya.
bu dili bulanın ben amına koyayım ya.
bu ne mk biraz çekici olur lan.
Alok: hindi
Hesp: at
Dik: horoz
Mar: yılan
Conega: dana
Çelek: inek
Ker: eşek
Kuçık: köpek
Mırişk: tavuk
Perperok:kelebek

Hayvanları bilmekle başlaması faydalı olacak kampanya. Yanlışsa düzeltiniz.
Hele şuna bakın la Kürtler bu emmi ne söylüyor!

http://inciswf.com/1304834198.swf