bugün

çok sağlam fikirleri olan fakat herhangi bir grafik programına hakimiyeti olmayan yazarların bu başlık altına fikirlerini rahatca yazabileceği ve fikir arayışındaki grafik tasarım ile iştigal halinde olan diğer yazarlar tarafından da değerlendirileceği yarışmadır.
tasarımı yapıp, yolladığım yarışmadır.

yazar oylamalarının ardından tasarım sahipleri bir adaya yollanacaktır ve konseyler düzenlenecektir. anlayacağınız survivor erkekler kızlar'a rakibiz.*
--spoiler--
şimdi ben tasarımımı cıbıldak bayan üzerine boya tekniğiynen çalıştım. nasıl göndericem? ayrıca tut ki bayanı gönderdik, ramazan'ın mundar etmiyeceğini nerden bilecem?
--spoiler--
maalesef şu ana kadar ki tasarımların çok vasat olduğu yarışma. hiçbirini alıp da giymem.
"sen yap o zaman zındık" diyenler varsa, bende o yetenek yok maalesef.

özür notu: bu nick tam yirmi bir harf'in tasarımı hoş olmuş. aralarında şu ana kadar en iyisi.
projenin gidişatını dengelemek ve yazarları boşa kürek çekmekten kurtarmak için bir öneri veriyim; sözlüğün içinde kısmi bir ehemmiyeti olan, herkes için celb edici bir niteliği olmayan konuları espri malzemesi yapıp shoplamak modelinizin seçilmesine engel teşkil edebilir. nitekim engeldir de.

mesela sözlüğe futbolla ilgili bir tek entry girmemiş ben futbolla ilintili bir baskıya kesinlikle tepki gösteririm --aslında göstermem de önemsesem sözlüğü gösterirdim--. aklı selim bir moderatör veyahut yönetici de birinci gelip seçilse bile böyle bir baskının yapılmasıne ket vurmalıdır.
bir üstte bahsettiğimle alakalı bir konu daha; mümkünse sözlükle alakalı bir öğe olmasın. mesela seovi, troll vb. şeyler. sözlüğün imajına büsbütün temas edecek şeyler düşünün. diyorum ben.
(bkz: zall koooş formati kevgire cevirmisler yine)
bilgisayarı açık kapattıktan sonra tekrar oy verebildiğiniz yarışma.*
(bkz: islak tisort yarismasi)
sözlük içi sinerji rehavetini yükseltecek bir bir uygulama. finalleri bitmiş boş boş pc başında vakit harcayan arkadaşlar için de kendilerini ispatlamaları veyahut referans kazanmaları açısından şans olarak görülebilir.

benim gibi grafik programlarından katre anlamayan sözlük vatandaşları da burda fikirler versin dursun. sinerjinin kanallarını çoğaltalım. mesela; "şu işaretle şu işareti üst üste koyup yanına da limon resmi koyarsanız çok cool olur" gibi şeyler.
sonucunu merak ettiğim yarışma bana kalırsa yapılan çalışmalar sözlüğün durumunu veya ne olduğunu yansıtacak şekilde olmadı.
o yüzden ortasına kocaman bir u harfi koymak yerine enteresan bir mesaj kaygısı yada ince bir espri olsa daha bir şık duracaktır.
yazarlar, tişört baskılarında kendi reklamlarını yapmasalar, daha orcinal şeyler denemeyi deneseler, daha iyi olacak dediğim yarışma. ama genel durum itibariyle hoş.
sade ve şık Tasarımından başkası Beş para etmez arkadaş. Bekleyin Yarın Yarışmanın Birincisi geliyor.

(bkz: sex kiyafetimle geldim)
Edit: Paramı alırım ama. Emeğimden Prim vermem hocu
helal olsun lan gerçekten çok güzel çalışmalar var.

şu ikisi çok sağlam olmuş

http://eniyitisort.blogsp...0/05/enerji-rs-ne-la.html
http://eniyitisort.blogsp...-yaa-i-belong-to-che.html

evet evet mantıklı bir fiyat olursa birer tane alıcam bunlardan sözlük.
http://eniyitisort.blogsp.../bir-elin-bes-parmag.html

konunun anafikri: zall ve ekibi *
rs ne la nickli yazarın uuserman yazan uyarlaması açık ara farkla en yaratıcı tasarım. oylamada değil, nezdimde.
kazanacağıma inandığım yarışma.
bağyan yazarların ıslak tişört versiyonları ile katılmaları halinde en çok oyu almalarının kaçınılmaz olacağı yarışmadır.
gelen istekler doğrultusunda yarışma süresi haziran 9'a uzatılmıştır.
http://eniyitisort.blogsp...-yaa-i-belong-to-che.html

şeklinde mizahi içerikli* bir tasarım ile katıldığım yarışmaydı. Hani çok mu ciddiye aldım almadım açıkçası ama eğlenceli diye düşündüm. Yazarlar ortak bir şeyler yapıyor, paylaşıyor diye. Tasarım altında dönen güzel geyikler vs. derken gün itibari ile resmen soğuduğum yarışmadır.

Öncelikle ben bu t-shirt tasarımdaki tema kendime ait gibi bir cümle kullanmadım. Tasarımın altına hacıhüsrev baskını kahramına armağanımızdır şeklinde not dahi düştüm. O yüzden bazı troll arkadaşlar girmişler ve tasarımın altında garip garip yorumlar yazmışlar. SAnki ben bu tema ban ait, ben buldum gibisinden bir şeyler demişim gibi. Ama orada aynı şekil bir sürü tasarım var ki bunun bir sorun teşkil ettiğini düşünmüyorum zaten. Havada durdum şahitlerim var, Lebron james, Atatürk imzalı tasarımlar vs. bunların hepsi senin eleştirdiğin kısım ile alakalı değil mi güzel arkadaşım? ha Buna gerek var mı? Hayır tabii ki yok. Hani sırf kişisel bir nefret etme durumu* yüzünden girip oraya nickini dahi yazmadan saçmalamış olman komik gerçekten.

Tasarımın yarışmadan çıkarılması gerekiyormuş, yoksa sözlüğün itibarı zedeneleniyormuş. Harbiden bir sen süper zekalısın amina koyayim. Kimse bunu düşünemedi zaten. Devletin resmi kurumu düzenliyor ya bu yarışmayı senin gibi garipler olayı bu kadar ciddiye bağlasın işte. Altı üstü bir yarışma. Yazarlar birlikte bir şeyler paylaşabilsin, eğlensin diye organize edilmiş bir yarışma. Sığırca yorumlar yapmanın lüzumu yoktur.

Ha yarışmadan çıkarılma konusu ise düzenleyenler senin gibi düşünüyorsa hiç sorun değil, çıkarılabilir. Yani ben baş koymadım bu tasarım yoluna. Eğlence olsun diye ufak tefek bir şeyler yaptık hepsi bu..
gayet eğlendiğimiz, yapımda ve yönetimde emeği geçenlerin ellerine sağlık dilediğimiz yarışma olmuştur.

ufaktan bir bok atılma durumu sezdiğim için şu notu düşmeliyim;

paramount *, lebron james * ve bob ross * temalı tasarımlarla katıldığım yarışmadır. tüm kolajlar, düzenlemeler bana aittir. hiçbiri çalıntı değildir. çalıntı ile atıf başka şeylerdir.

ben atıfta bulunuyorum tasarımlarımda; copy paste yapmıyorum.

son bir dileğim var; mutlu ol yeter. yok lan şunu demek istiyorum ki tasarımların yorumlarına polemik oluşturacak şeyler yazmasak daha tatlı olacak yarışma sanki, şenlik havasında geçecek adeta mınıskym. * kimse kimseyi demoralize etmesin. hadi bakalım; mouse'lar sallana, tasarımlar yapıla.
sözlüğü komik duruma düşüren yarışmadır;

http://sozlukyazarlari.bl...ort-tasarm-yarsmasna.html

(bkz: fena laf atmışlar saldırı yapalım)
+ cool, uludağ inci sözlük olmayacak!
2 tane cızıp gönderdiğim yarışma. bi halt olacakları yok gibi. zaten benim amacım zall'ı görmekti. mutluyum!
açtım baktım ve gördüm. içlerin de aaaaaa bu çok süper olmuş diyebileceğim bir tasarım yok. kötünün iyisini secmek için baktım, 2 nolu tişört e oyumu bastım(en ulu sözlük) yazana. ama neden orda türk bayrağı yok da başka bir ülkenin bayrağı var?
edit; 47 tane tişört varmış. şu sıralar dargınım. baktım ve en çok (bkz: rs ne la) adlı yazarın tişörtünü beğendim. hakikaten güzel olmuş. kanımca birinciliği o alır.
(bkz: objebi) ye teşekkürler.
yaptığım tasarımın ortadan kaybolduğu yarışma biraz daha iyi bir sayfa tasarımı olsaydı çok daha iyi olurdu.
herkes link vermiş zaten o yüzden bende veriyorum.

çalışmamı tüm yazarları temsilen yaptım bir el var beş tane farklı parmak var işte ;

http://eniyitisort.blogsp.../bir-elin-bes-parmag.html