bugün

Dışarıdan bakanın sözlük hakkında anında bilgi sahibi olmasına vesile olacak rezalettir.
görsel

Listenin neredeyse tamamı forum chat tarzı formata aykırı entryler.
bu listedeki arkadaşlara oy verenler de yine kendileri.
Yani hem goygoy yapıp sözlük formatını yok sayıyorlar hem de istatistikleri alt üst ediyorlar.

isteyen entry numaralarından bakabilir işaretli entrylerini tamamı formata aykırı.

Not: sözlüğe girerken reklamları tıklamayı unutmayın. Zira bir süre sonra böyle içi boş bir sözlüğe kimse reklam vermeyecek.
Yav sozluk komple rezalet olmus zaten. Yoneticiler amator galiba. Format, kalite, bilgi diye bisey yok. Komiklik olsun, olmasin demiyoruz ama burasi cop entrylerle dolmaya basladi coktandir.
katıldığım rezalettir. oysa aynı başlık altında en güzel espriyi ben yaptıydım..

ya ortamda bu kadar çok küfürbaz ergen irisinin dolaşması, paralı mı parasız mı yaptıkları belli olmayan hükümet yalakası troll dolaşırken yemişim debesini. kendi yazdıklarımız oraya girmedi diye sözlük b.ka sardı demektense şu küfürbazların yazıyor olması daha büyük rezalet o konuya eğilmek lazım. kimin debeye girdiğini falan ortalık temizlendiğinde tartışırız önce şu ota b.ka çemkiren çoluk çocuk temizlensin.
Şaşırtmayan durum.

iyi yazarlar atlarına bindiler ve gittiler. Ne bekliyordunuz ki?
Cunku protest ve ekurileri mutemadiyen tanim bilgi ve sosyal icerikli entryler girerler. O yuzden sitemlerinde haklilar.

Entry gammazliyoruz gammazladigimiz entryler 3 sayfa oluyor bir cevap yok. Moderator sacma sapan entry giriyor. Ee ne bekliyorsunuz? Para kazanmadigim sozlugu ben mi kurtaracagim da yazarlara salliyorsunuz? Bence ortami germeye kalp kirmaya gerek yok. Herkes ayni hatalari yapiyorsa once kendi entrylerimizi duzeltmekle baslayabiliriz.
Sevgili arkadaşlar.
Şu an debe listesine zahmet edip bakarsanız, işaretlenmiş olan başlıktaki entrylerin tamamının kaldırılmış olduğunu görürsünüz.
25-30 entryden oluşan bu listenin 15 entrysi şu an silindi.
Yani debe listesi bomboş durumda şu an.
işte şimdi biri bu sözlüğe dışarıdan bakınca ilk debe listesine gidiyor.
Şimdi bakacak ki listenin yarısı boş.
Uludağ sözlük hakkında ne düşünür o zaman?
"Bu ne lan" demez mi?
istatistiklerde yer almanın bir kuralı olmalı, moderasyon buna bir çözüm bulmalı.
Demek istediğim buydu.
Teşekkürler.
eskiden entriler debe'ye alınırken kontrol edilir, formata aykırıysa hiç sokulmadan silinirdi.

o da mı kalkmış hamısına?

ciddi ciddi açıp debe'ye bakanlar da varmış.

o da ayrı bir gariplik.
uludağ sözlük inci sözlüğün yerini almaya çalışan boktan bir platform olmaya başladı bence artık.

(bkz: karma puanı ekside olan başlık açamasın)
bence en büyük rezalet yine 2 tane "anın görüntüsü" entry'sinin bu istatistik içinde yer almasıdır sfhjksfhjk. o kadar da protesto edildi.

şaka şaka, komiklik yaptım bir nev-i sosyal deney, tepkinizi ölçtüm. (sfhjksfhjk yetkilibiri ile sevdiceğinin aşkından alamıyorum kendimi)

neyse, naçizane fikrimi belirtmem gerekirse; bence dünün beğenilen entryleri istatistiği kaldırılmalı. çünkü kotarılamıyor, olmuyor zorlamanın alemi yok değil mi ama? dünün beğenilen anın görüntüleri diye başlığı değiştirilebilir ama bak o olur. yahu bir başlık silinince o başlık içinde listeye girmiş 13 entry ulaşılamaz olur mu? bu nasıl korkunç bir kodlamadır. bu nasıl korkunç bir algoritmadır. listede olan ama silinmiş bir entry varsa ondan sonraki en çok oya sahip entry otomatikman listeye girer normal işleyen bir sözlükte.

işin teknik basiretsizlikleri bir yana, bakınız sıkıntı şu aslında; bu listeyi oylayan da biziz, bundan şikayet eden de. kendimizi kandırmayalım.

senin kankan anın görüntüsü paylaşırsa bas şukuyu, başkası yapıp istatik yapınca tü kaka olmaz. kanka gücüyle birbirinizin gaydırıgubbah, bir işe yaramaz entrylerinizi beğenince iyi, başkası yapınca kötü?

hayır yani herkesin kalitesizliğinden şikayet edip, yine herkesin kalitesizliğin kitabını yazarcasına entryler yazmaya devam ettiği bu kısırdöngüyü de anlamış değilim.

"ben mi kurtaracağım sözlüğü, hem buraya eğlenmeye geliyoruz"

eğlenmeye geliyorsan kalitesizlikten şikayet etme hakkını nereden buluyorsun, yok eğer sözlüğün kalitesini arttırma derdindeysen alamadığın "pek güzel, pek ala" oyları seni neden mutsuz ediyor, çünkü zaten sözlüğün kalitesi o kaliteli entryleri oylamak için yeterli değil.

velhasıl, iğneyi önce kendisine batırsın herkes, lütfen.
an itibariyle, "dünün beğenilen entryleri" bölümüne baktığınızda entrylerin yarısı için "bu entry kaldırılmış" uyarısı çıkmaktadır.
gerçekten rezalettir.
bunun önlemi debe listesi yayınlanmadan alınmalı, istatistiklere girecek entrylere belli kurallar getirilmelidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar