bugün

son zamanlarda artis gosteren uludag sozluk' un belli kesimler tarafindan ele gecirildigi iddialarinin butunudur.

(bkz: uludag sozluk un muhafazakarlarin elinde olmasi)
(bkz: uludag sozluk un ulkuculerin elinde olmasi)
(bkz: hanim sozluk elden gidiyor)
(bkz: uludagsozluk un tayk ın elinde olması)
(bkz: gibi)
eline almayı çok seven bir güruhun çabalarının sonucudur. nedir bu el merakı anlamadım gitti.
yazarların kafasını karıştıran bir durumdur. hiçbir kategorizik eyleme katılmayan yazarın apışıp kalmasına neden olur. meselenin çözümü için, baskın olan gurubun, diğer gurupları bir an önce susturarak, sözlükte güven ve istikrar ortamını sağlaması gereklidir. bir diğer ihtimal de, farklı görüşlere en azından saygılı davranılıp, eleştirilerin oylama silahları veya küfür tadında entryler le değil, tez, anti tez tarzı yaklaşımlarla yapıldığı, medeni bir ortamın yaratılmasıdır. ama zannediyorum bu ikinci olasılık pek ilgi çekmez.
almayacaksan elleme sözünü akla getiren sanki sözlüğü 4 aylik cocukmus varsayanlarin icra ettikleri eylemdir.

valla sözlük benim elimde büyüdü sayilir elim sen de oynardim kerata ile simdi essek kadar oldu liseyi bitirdi amcasi mi denmesi gerek acaba?

bizgene varsayalim, olmadi varsaymayalim, varsaysak da önümüzdeki versalies antlasmasinda sadece 10 akli basindaki kişinin yönetim saltanatina gecme serhi koyalim. onlardan baskasi politika ve siyaset konusarak nemalanmaya calisan ahalinin kafasina atom bombasi atma özgürlüğü serhi koyalim olsun bitsin.
(bkz: bir orospu olarak uludag sözlük)
(bkz: herkesin ellediği kendine) * *
konsomatris gibidir bu sözlük kimin canı sıkılsa onun masasına gider. dertler, kederler, neşeler, anılar anlatılır bu konsomatrise hiç sıkılmaz dinler. arada sırada bir içkide ısmarlamak da lazım bu sözlüğe o da zirvelerle falan oluyor işte.