bugün

bombok bir kampanya. çaylak onay sırası bokunu çıkarırsanız bir de kimse gelmez amk! böylesi daha iyi.
muhattap bile olunmayacak onlarca keko ile aynı yerde yazmak istemiyoruz.
Şu an çaylak olarak katıldığım kampanya. Bakıyorum bir çok gereksiz başlık var. Yaş seviyesi de düşmüş ayrıca buranın. Yalandan doğum tarihi girmişsiniz ama yazdıklarınızdan kimin ne olduğu anlaşılıyor maalesef
olmali tabi.
sadece çaylak onay sırası değil, stajyer yazarlık da olmalıdır.
mesela usta yazarlara birer ikişer stajyer yazar verilmelidir. satjyer yazarlar hem ustalarının her istediğini yapmalı hemde yazarlık öğrenmelidir. hatta ilk yazı taslaklarını ustalarının kucağında yapmalıdırlar

not: bana verilecek stajyer hanım mümkünse iri memeli ve balıketli olsun. teşekkür ederim.
katildigim onermedir. acil yapilmali, sözlüğün agzina sictilar.
Bir çaylak olarak desteklediğim kampanya.

Sırayı geçtim, çaylak olmama rağmen entry'lerim görünüyor. ilginç.
sanki içerisi çok iyiymiş gibi, dışarıdan gelen yazarları almamaya çalışan andavalların desteklediği kampanya.

iki cümle kurmayı bilmeyen cahillerin bulunduğu topluluğa taze kan istememek kadar malca bir düşünce yok.

gerçi bu kadar süzmenin arasına da kimse koşa koşa katılmak istemez ya, neyse.
katılmadığım kampanya.
Millet zaten ölüyor değil mi burada yazmak için? Bırakın allasen...
kötü bir yazarın bir haftada yazar olmasıyla üç ayda yazar olması arasında nasıl bir fark var? bu sebeple anlamsız kampanya.

çaylaklar yazar yapılırken adam akıllı süzgeçten geçirilsin yeter.
şimdi önce bir kalite olur ve o kaliteyi düşüreceklere "sen gelme ulan ayı" denilebilir. amma velakin canı sıkılanın girdiği işediğini sıçtığını yazdığı yerdir uludağsözlük. hoş böyle seviyoruz ama olsun.
ne kadar çok kişi yazarsa site o kadar hit aldığı için asla olmayacak olan şey.
ekşiye olan taleple ,uludağ ' a olan talep bir mi ?
aşırı derecede hayvanlık yapanlar uzaklaştırılmalıdır. cahilce yazanlar güldürüyor kalsınlar bence.
birinci nesilim ve tam 7 (yedi) yıl bekledim.
şindler in listesi kampanyasıdır.
Sözlüğün kaliteli olması yönünde yapılması gerekendir.
çaylak onay sırası olayını kaldırmaz burası, zaten bu sol frame'deki saçma sapan başlıkların kaynağı da bu değil.

fake hesap olayının önüne geçilirse troller de normal yazarlar da daha dikkatli olacaktır.

her ne kadar umursanmıyor gibi davranılsa da insanlar tarafından az çok tanınmış bir hesabı kimse kaybetmek istemez, lakin sen o adama 3-5 hesapla aynı anda tanınma fırsatı verirsen ortalığın anasını ağlatır.

dediğim gibi derdi yazmak olup da kötü yazanlara takılmayacaksınız, o tolere edilebilir, göze de batmaz ama bu saniyede 10 entry kasabilme potansiyeline sahip troller'e bir dur demek lazım.

trollüğün hakkını verenler başımız üstüne elbette.
kaç aydır yazarım hak verdiğim kampanyadır.
insan sol frame bakıyor sonra yazmaktan vazgeçiyor.
hemen bir ayar çekilmeli ve trol adayları silik yemeli. formata uygun insanlar kalıp seviye yükselince de çaylak alımları sıkı denetlenmeye başlanmalı.
sözlük yönetiminin bu kadar insanı ciddiye alıp bir açıklama yapması gerekir. biz buraya yıllarımızı, emeğimizi veren yazarlarız.
bütün emeğimizi sömüren ve bundan para kazanan insanların isteklerimizi değerlendirmesi gerekir. kaldı ki keyfi bir istek bile değil.
sözlük yönetiminin bu kadar sessiz kalması ve yazarlarına karşı sorumlu olmaması gerçekten üzücü.
bu kadar insanın istediği isteği hiçbir şey olmamış gibi sindiren yönetimin biraz oturup düşünmesi gerekir.
ki biz bu sözlükten para kazanmayan, beklentisi olmayan insanlar olarak sözlüğün kalitesi için çabalıyoruz.
bu emeklerden para kazanan insanların bizim isteklerimizi duymazdan gelmeleri hiç hoş değil.
5 günde yazar olmam üzerine gerekli olduğunu farkettiğim durum.kesinlikle olmalı
kimsenin çaylakken olmasını istemeyeceği ama yazarken tüm sözlük yazarlarının olmasını isteyeceği zımbırtı.

aslında mantıklı. şöyle ki belli bir süre ile sınırlı olmak kaydıyla herkes çaylak olmalı. üye olan herkes üyelik zamanına göre sıraya alınmalı. sözlük formatını öğrenebileceği kadar bir süre olsa yeter bence. bu sürede hem sözlük formatına alışır insan hem birkaç entry girerek yazarlığın keyfini çıkarır.

bence çaylaklık aşamasında iyi yazıp yazmamayla alakalı bir sınıflandırma yapılmamalı. çünkü benim gördüğüm kadarıyla çoğu yazar ilk zamanlarında kötü yazarken daha sonra yaza yaza güzel yazmaya başlıyor. eğer daha çaylakken güzel yazamadığı için bir kişi yazar yapılmaz ise daha her şeyin başındayken potansiyel bir yazarın elinden sözlük yazarı olma imkanı alınmış olur ki bunun da haksızlık olacağı kanaatindeyim. kimse anasının karnından yazar olarak çıkmıyor sonuçta. bence tek kriter sözlük formatı olmalı bu yüzden.
ekşi'den neyimiz eksik amk dedirten kampanyadır. destek veriyorum. zall duy bizi.
şimdiye kadar neden uygulanmadı? acaba sorusudur. son zamanlarda açılan başlık ve entrylere bakarsak geç bile kalınmış hadisedir.
destek verilmesi gereken kampanyadır, lakin öyle uzun uzadı çaylak süresine gerek yok. ekşi olayın bokunu çıkardı zira.

uludağın seviyesi malum yerlerde, bu durumu iyileştirmek zallın elinde. ama böyle bir şey yapacağını sanmıyorum, sözlük kimsenin umrunda değil amk zall efendi paraya bakıyor. sözlüğümüz saçma sapan yazarcıklar yüzünden foruma döndü, iyice sikindirik bir yer oldu. eski yazarların yazacak hevesi kalmadı, o yüzden yeniler ulunun amına koydu. nerde çokluk orda bokluk amk!
Usta yazarlarin beni bir caylak olarak egitmesini bekledigim kampanya. BUradaki yuce olusum ve engin bilgi duzeyine adapte olmaya calisirken tezime yogunlasamiyorum. Boyle bir ezik guruhun random birilerine caylak demesinin ironisi yetiyor ama, olsun.