bugün

Çok hoş bir kelime. Kesin uyarı manası taşır. Bir savaş tehdidini de bünyesinde barındırdığı söylenebilir evet.

Tevbe suresinin ilk ayetinde de geçer: "Bu, ALLAH ve elçisinden, kendileriyle anlaşma yapmış bulunduğunuz putperestlere bir ültimatomdur."
Ültimatom, farklı kullanımları olan bir sözcüktür. Uluslararası ilişkilerde; bir devletin başka bir devlete verdiği ve hiçbir tartışma veya karşı koymaya yer bırakmaksızın, tanıdığı sürede isteklerinin yerine getirilmesini istediği nota denilmektedir. Kabul edilmez ise devletler arasında savaş başlar.Ayrıca günlük kullanımda; uyulması gereken kuralları kesin ve mutlak bir lisan ile anlatmaya da ültimatom denir.
Ya dediğimi yaparsınız ya da istifa ederim anlamına da gelebilen kelime.
(bkz: ultimatom vermek)
olan başlığa yazmak yerine onun biraz benzeri yeni bir başlık açan yazarımsı. sol frame'de alt alta 2 aynı başlık olması ne güzel değil mi!
saçma sapan saldırıya maruz kalmıştır.

önce adını doğru yaz salak suser. illuminati'nin sözlükteki nesille ne alakası var? nesil arttıkça yaş küçülmüyor. arkadaş yeni nesillerin yaşını küçük sanıyor heralde. hem 2 yıldır değil, daha öncesinde de ben bu konuyu biliyordum, son 2 senede peydah oldu. senin gibi birini nasıl yazar olarak kabul ederler anlamıyorum.
(#17445477) 2 yıldır ulliminatimisin yarram diye sormak istediğim yazarimsi.. 9. Nesilin 2 yıl öncesinden bahsetmeside hayli komik.
http://www.uludagsozluk.com/e/17423858/

kahkaha atmama vesile olmuş yazar. hoşgelmiş.
son bi kaç entrysi güldürmüştür. brakula hariç *
hakkında en az nick altı girilen yazar oscarının bu yıl ki güçlü adaylarındandır.
dokuzuncu nesil yazar. hoş gelmiş.
bildiğimiz uyarıdır. kastırmaya gerek yoktur.
(bkz: ultimate)

son uyarı..
Kesin uyarı...
senin ben .mına korum akıllı olunun uluslararası söylenişi.
bir devletin diğer bir devletten derhal veya belirli bir süre içinde yerine getirilmesini istediği bazı taleplerde * * * * bulunduğu diplomatik belgedir. ayrıca bu belgede genellikle talep veya taleplerini belirten devletin, bu taleplerin verilen süre dâhilinde yerine getirilmemesi neticesinde kendisini birtakım tedbirleri * * * * * * almakta serbest sayacağı da belirtilir. la haye antlaşmasına göre ultimatomun yazılı olarak verilmesi gerekir.
(bkz: ultima online)
savas oncesi son resmi uyarı.