bugün

Bir oyundan cok daha fazlasi oynayanlar icin hayat tarzi olmustur bir zamanlar. Ah ah 3d cikti mertlik bozuldu yetis ya lord british yetis ya lord blackthorn.
grafik sevicilerin tercih etmediği oyundur. gençliğimin katilidir. en son bir bakayım dedim pyramidde tekrar başladım original hiç bir şey kalmamıştı. sarmadı çıktım.
Bu oyun ahh bu oyun. Gençliğimin katili. 1996 yılında kurulan ve hala oynanan bir oyun. 1999 senesinde nebula serverinin gelmesiyle oyuna bi renk başladı. Ultimanın barcelonası, kralı, lideri nebula serverı olmuştur. Ne kadar eskisi kadar zevk almayıp eski, kaliteli oyuncuları göremesemde 2 sene ara verdikten sonra tekrar başlamış durumdayım. Lise zamanlarında kız arkadaşım yeterrr ultimamı benmi dediğinde tabiki ultima o benim ilk aşkım sen ikinci dedıkten sonra kafamı çevirip devam ettiğim oyun.
bir türlü öğrenemediğim güzel oyun.
bir mmorpg 1997 de icat olup, 2013 de hala oynaniyorsa, ve yerine hala ayni tadi verebilecek kalitede bir mmorpg oyunu cikmiyorsa, bu oyun efsane olmayi hak etmis demektir. Gunumuz teknolojisinin ne kadar hizli gelistigine sahitlik ediyoruz her gecen gun amma velakin , teknoloji ne kadar gelisirse gelissin, bu kadar guzel baska bir mmorpg oyunu gelismeyecektir, yasattigin tum guzel anilar icin tesekkur ederim Ultima Online ve tesekkur ederim, degerli serverlar Nebula, Sindarin ve Ovedron ...
Hala hayatımın büyük bir zamanını harcadığım bir oyundur başlayalı 15 sene falan oldu heralde. =)
bir kere bulaştınız mı bırakamayacağınız oyundur.
grafik manyaklarının aksine, düşünceyi, müzikleri, içeriği ile 15 sene öncenin minecraftı. o brit bankada ne muhabbetler dönerdi, hey gidi günler...
size zamaninizin en iyi bilgisayarini ve en hizli internetini almaya mecbur birakir. sirf server nispeten sakin olur gidip bikac item kasalim diye saatler 4 e 5 e kurulur. guildiniz için yaşar, farklı guilddense babanizin oğlu olsa tanimazsiniz. normal hayatinizin bile içine eder uyku, yemek ve bilumum sosyal hayatiniz serverin durumuna gore ayarlanır.
bir gece önce düşman guildin pususuna düşüp lootlanan bendenizin ertesi gece uykusundan kan ter içinde uyanip " a.ina kodumun valari" diye haykirmisligim vardır.
çocukluğumu, gençliğimi yiyen oyundur. çoğu kişi zaman kaybı olsuğunu söyler, başladığın zaman saatlerin, günlerin nasıl geçtiğini anlamadığım zamanlar. 6 sene oynayıp, 4 sene bırakıp yaklaşık 1 senedir pyramid'de aktif olduğum oyun. tamamen öğrenmek 2 seneyi bulur ki yeni scriptlerle halen öğrenmeye devam edersin. sınırsız bi dünyası var, özgürsün kafana göre. grafiğinden dolayı ıyy bu ne biçim oyun diyen arkadaşlarımın varlığından rahatsız olup siktir çektiğim günler geldi aklıma. neyse sorusu olan varsa başlasın.
(bkz: düşman götüne)
ömür törpüsüdür.

sigaradan 150 kat daha fazla bağımlılık yaratan, 17 senelik efsane mmorpg'dir.

hayatımın yaklaşık 7 senesini harcamıştır. oyunun ve oyuncularının kalitesi hiçbir oyunda yoktur.

grafikleri günümüz oyunlarından kalitesiz olduğu için ve çoğu kişiye karışık geldiği için veletlerin %98'ini uzak tutar.

PvE'si, PvP'si, GvG'si aşırı derecede bağımlılık yapar.

3-4 senedir oynamıyorum ama duyduklarıma göre Türk serverlarının kalitesi çok düşmüş ve oynayan az kişi kalmış. yapmayın etmeyin. bu efsane ölmesin.
multiplayer role playing game kavramını lugatımıza katan şahane ötesi bir bilgisayar oyunudur. ilk versiyonları 90 ların erken yıllarında kullanıcıları ile buluşmuş, ardından da o meşhur "ultima online" versiyonu piyasaya çıkmıştır.

80'li yıllarda doğan benim gibi bir çok oyuncu için hayatın durduğu, bütün ayrıntıların kaybolduğu sadece tek istek ve arzunun ultima online olduğu yılları yaşamamıza sebep vermiştir.

lisedeyken bana bunun cdsini yüklemem için veren arkadaşımın cd üzerine "yüklemeden önce biraz daha düşün" yazması hala hafızamdadır. o andan itibaren ultima online, hayat offline 'dır.

güzel günlerdi be sözlük.
Gençliğimin katili, yaşayamadığım çocukluğum, ömrümün törpüsü. Karnemde ki 1'lerim. Hepsinin sebebi sensin.

Yine de güzel zamanlardı, yapımda emeği geçen her japonun a..k..
Ultima online online hayat ofline slloganı olan devasa oyun.
2000 yılından beri güzel server buldukça aktif oynadığım oyundur.
Not: Şuanda oynuyorum.
Gel bilader oynayalım diyip gösterdiğimde, "Bunu mu oynucaz aminaaaa koyiiiimmmm" diyip, en az 5 yıl oynanan, heyecandan titretip, sinirden klavye kırılan tek oyun.
ultima online bırakılmaz sadece ara verilir.
hala oynayan var mıdır diye sordurtan oyundur. detay olarak en taşaklı oyunlardan birisidir. sırf kurabilmek içi cd sini bulmam 2 ayımı almıştı. tabi bu dediğim temiz bir 10-12 sene öncesi zannımca.
56k kullanmayan için hiçbir tadı yoktur. çay kahve demlerken oyun henüz açılmamıştı. öyle düşünün.
(bkz: spartali cus) (bkz: edgardegas)
siz baya eskilerdensiniz galiba
146 dan internete girerken daha sonra 145 in gelişiyle bütçelerin rahatlamasıyla, o dırp dırp sesini aşkla dinleyen bir nesil olarak ilk oynadığımız oyundur. günlerce tailoring kastığımı bilirim. 0.001 diye diye.
ultima online'dansa single player'ını sevdiğim ultima. bir şekilde elinde 80lerde çıkmış single player oyunların setupı ya da torrenti olan sevgili insanlar varsa bana ulaşırsa sevinirim.
Sanırım bu oyunun bağımlısı olan tek kız bendim. Hala oynayan var mı cidden merak ediyorum, ya da oynamış olan.
Yaşıtım kızlar sue oyunları oynarken ben şu oyunda bilet dileniyordum allahım ne güzel günlerdi ahahaha..
(bkz: Albion online) ile tekrar canlanması beklenen oyun.
daha önce hiç oynamadığım şimdi şimdi dikkatimi çeken oyundur. adam gibi bir server varsa türkçe ingilizce farketmeden oynayacağım. saygılar.