bugün

insan geride bıraktıklarını özler, sahip olduğundan sıkılır, ulaşamadığına tutulur. . Genelde ulaşılmaz olan hep aşk olur.
*
bir şeyi ya da kişiyi gözde büyüten durum.
bir şeyi ya da kişiyi gözde daha değerli yapan durum.
bir şeyi ya da kişiyi daha değerli yapar.
bir şeyi ya da kişiyi gözde daha cazip yapar.
Ulaşamadığınız şeyi ya da kişiyi nazarınızda daha üstün, daha değerli kılar.
Çabaların belki de umutların sonuç vermemesiyle vuku bulan durum..
Saçma.
Bence ulaşılamayacak hiçbir şey yok.
Ah işte ben, ulasilmazim resmennn
aradığınız numaraya ulaşılamıyor.
bir şeyin ulaşması zor olması. sadece bir kişi değil örneğin bir şehir ya da bir istek de olabilir.
bir şeyi gözde büyütür ve ulaşıldığında daha yoğun duygu hissetmeye sebep olur.
bir şeyi ya da kişiyi gözde büyüten ve ulaşıldığında daha değerli yapan durum.
kişinin ekonomisinin yetmeme durumu. ekonomisi yetse sağlığı yetmez. sağlığı yetse fiziksel ve sosyal imkanları yetmez. en acısı ulaşılmazı ulaşılır kılan herhangi bir değişikliğe sahip olamayacak insanlar var.
(bkz: aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor)
genellikle hoşlanılan kişi için kullanılan bir kavram fakat ulaşılamayan şey bir şehir ya da istek de olabilir.
insanı boktan bir psikolojiye sokar. oturup iki laf etmekten imtina edeceğin insanlara sırf ulaşılmazlık sebbeiyle hayranlık duyarsın. kimse umrumda değil artık, sikmişim herkesi.
Biraz iletişim kurmayı denerseniz o büyüyü bozacaktır.

Demem o ki insanları gözünüzde üst rafa koymayın.
O zamann...

Her akşam votka rakı ve şarap.
Bittin sen ah, düşünmekten...
-
Saçmalıktır. Aslında herkes ulaşılırdır, mantık itibariyle bir insan çünkü? Sadece kısa sürede veya uzun sürede ulaşılma durumu vardır. Tamamen süreyle alâkalı bir durum yani.

Geç ulaşabileceğiniz birisinden erkenden vazgeçerseniz elbette ulaşılmaz sanarsınız...

Tabii ulaşmak için uğraşmak Herkes için olmamalıdır.
Sanırım dağıttım. Hayatımdaki her şey derli toplu görünüyor. Her şey tamam. Her şey halledilmiş. Ama artık kendime ulaşamıyorum. Ne düşünüyorum, ne hissediyorum, ne yapıyorum, ne için yaşıyorum bilmiyorum. Toprağın üstündeyim, bastığım yerden çim ve toprak kokusu geliyor. Vücudumun bulunduğu yerde olabilmeyi özlüyorum.
sıradan bir şey bile olsa ulaşılmaz olan şeyi gözde daha cazip, değerli ve önemli yapar.
bir şeyi, durumu veya kişiyi gözde daha cazip yapan ve ulaşıldığında daha büyük zevk alınmasını sağlayan fakat genellikle sonradan öyle olmadığı anlaşılan durum.

(bkz: davulun sesi uzaktan hoş gelir)
çok yapılınca ters tependir.