bugün

genelde "nah" tepkisi ile karşılaşılan ve sonuç olarak alınamayan ehliyettir.ama neden maddi ise can sıkmaya gerek yoktur yavrum elbet yakında alınır.
-ulan yaşımı doldurayım direk ehliyet alıcam.
+olm boşver ya 6 yıldır profesyonel olarak ehliyet kullanıyorum ama hiç soran olmadı.
saçma bir söylemdir. şahsen ben doldurdum. hiç öyle bir isteğim yok. günümüzde metro, metrobüs gibi şeyler var artık. bir de araba sürüp trafikte sıkışmayı hangi güzel insan düşünebilir anlamış değilim.
lise biter öss geçer, temmuz doğumlu şahsım yaşının dolmasını beklemektedir. bi taraftan da babasına "bak üniversiteyi senin istediğin ili yazcam arabayı alcan ha!" nidaları atmaktadır. ehliyet sınavına girilir,kazanılır, araba alıncak diye babanın istediği şehir kısaca memleketin yazılır üniversite klavuzuna. tıpa gideceğin puanla gıda mühendisliği yazmış olursun, birinci girersin okula ikinciyle aranda 30 puan farkla neyse...
ehliyet de okul açılmadan bi hafta önce alınır. sıra arabaya gelmiştir babayla bütün galeriler dolaşılır en neticesinde bi tanesine karar verilir baba arabayı alır ama "daha acemisin sen" diyerek 6 ay arabayı vermez. ağlamak zırlamak nafiledir, denemeyiniz, gözünüzün şiştiğiyle kalırsınız. o 6 ay boyunca arabada kapalı bi otoparkta seni bekler. senin onu beklediğin gibi*. sonra araba verilir, muhakkak ki verilecek ama "ulan yaşımı doldurayım direk ehliyet alıcam" demesen de olurmuş dersin. ama güzel de oluyo hani. sınıftakiler senden sonra alıyosa ehliyeti sen "çözemediğiniz soru olursa getirin, motoru full çekmiştim" falan diyebiliyosun*.
http://www.spor3.com/en-s...iyetini-aldi--600540h.htm
sonrada cüzdan bekleyecek ehliyet diye devam edecek durumdur. *
bir ergen haykırışıdır.
iki yıl boyunca dilimden düşmeyen cümledir. fakat ehliyeti aldıktan sonra iki yıl araba sürmek nasip olmadı bir türlü. o yüzden çok da acele ve heyecanla yapılmasını tavsiye etmediğim eylem.
Ehliyet almanın 700 TL'ye patladığını bilmeyen gençlerin bilgisizliğin vermiş olduğu mutlulukla söylediği hezeyandır.