bugün

gtumle guldugum durumdur.
Ulan tehdit edecen, bari kis bittikten sonra falan tehtit et. Butun gazin rusyadan geliyor. Rusya vanayi kapatsa, savas falan olmadan gotun donarak oleceksin. Arkandaki amerikaya, avrupaya falan guveniyorsunda, avrupaya hele kis basinda hic guvenme, got donma tehlikesi onlarinda basinda var.
iki gramlik caninla kafa tutayim derken putin bir gece ansizin ukraynanin rusya topraklarina katildigini soyleyecek, haberin yok.
http://www.milliyet.com.t...i-rusya-yi-dunya-2775739/
Vodkanın zararları.
usaf güçlerini arkasında görüp götü kalkan ukraynanın intihara teşebbüsü olacaktır..

amerikan yarraana sarılan bir devletçik daha..

savaşsınlar.. rusya ukraynayı topraklarına katsın..

işime gelir..
Ukranyadır o. Kafası güzeldir.
tehtit değil tehdit yaa. oof!
Seferoğulları vs Tellioğulları. Bu arada tutmayın küçük enişteyi.
Batı ve ABD'nin gaz ve desteği olmasa ukrayna'nın yaptığı gider rusya'nın ancak hoşuna gider.

Ukrayna bu konuda yalnız hareket etmiyor. Bu yüzden dalga geçilecek bir durum değil, gayet ciddi bir tehdittir.
kriptolar da ötmüş. gayet ciddiye alınması gereken bir durum

ukraynanın ne yapacağı belli olmaz. nede olsa başlarında

geri vites yok.
Bizim emevi camisin de cuma namazı kılacağımız akla geldi de...
Neden ise sabah sabah kahvaltı masasında böyle ciddi konular okurken bile güldüm.
Ay hadi inşallah savaşırlar. mülteci kardeşlerimizi ağırlamaya hazırız. bi tekneye binip hiç dümen kırmadan karşıya geçmeleri yeterli.

malumunuz ordu Ünyedeyim.
arkadaşlar rusya her gün tivilerde ukrayna boklaması yapıyor, ukrayna çoktan unuttu demiş..

ukraynaya bi gitmesini/gitmenizi tavsiye ederim..

hala sağda solda restaurant tuvaletlerinde putinli tuvalet kağıtları var..

ukrayna amerikan kucağına ziyadesiyle oturmuş durumda..

türkiye ile çok benzerlik gösteriyor bu amerikan kucağına oturma meselesi..

yunanların kurtuluş savaşında ve de şimdi yine komple batı kucağına oturması gibi..

geridekilerin piyonu olmaktan zerre utanmayan, çekinmeyen ve dahası olayı algılayamayan ülke/millet bunlar..

lviv mesela komple amerikan kültürüne teslim.. aynı bizim ülkemize mcdonalds’ın girdiği yıllar gibi..

batı destekli kışkırtma ve saldırı amaçlı savunma görüntülerine karnımız tok..

rusyanın üzerimizde bitmesi her yanında amerika kaynayan ülkemin de yararına olmayacak zaten..

saakaşvilinin kafasına koyduğu gibi ukraynanın da kafasına koysun ruslar da içim soğusun..

edit: götünüzle okumayın lütfen.. bir daha bir daha okuyun.. mcdonalds geçen cümleyi bir daha baştan okuyun ki aptal konumuna düşmeyin..

düşünerek okuyun demiş miydim?

diğerlerini bilmem, benim tanrım yok.. putin, trump, erdoğan, x lider, y futbolcu fanatikliği vs bana çok uzak meseleler.. bir eleştiri getirirken ince eleyip sık dokuyun ki sonra argümanlarınızı gerisin geri size yedirmesinler..

bir de lütfen, rusyanın ekonomik durumunu vs bana anlatmayın herkesi kendiniz gibi görmeyin..

bilmediğimiz şeyler söyleyin ama önce okuyun..
rusya şimdi bile bazı komponentleri, motor parçaları&motorun kendisini, bazı suüstü&sualtı platform parçalarını ukrayna'dan alıyor. katyusha dinleyip "gaza" gelmeyin, apaçık olan bir gerçek: rusya ekonomisi %70+ doğal kaynak satışından oluşur.
vur ukrayna vur, inlesin rusya.
sarı mavi sancağını dik moskova'ya. *
spoiler

türkiye de bile olmayan göte sahip olduğunu gösterir.

spoiler

benzer göt saakashvilide de vardı hatırlatmak isterim..

ayrıca kırım elden gitmiş, ülkesi hala yeni iki seçimle bölünme arefesinde..

yani ülkesi üzerinde tam anlamıyla zero control konumunda olan bir ülke ve türkiyede bile olmayan göte sabip he mi?

türkiyede ne göt vardı ki?

spoiler

milletim olan türklerin tanrısı putin. allahdan bile bu kadar korkmuyorlar.

spoiler

benim tanrım yok, geçiniz..

ha korkulacaksa meşhur amerikan buğdayı oley diyerek bira tükanları açan adamlardan korkacağına, öyle veya böyle dünyada bir ağırlığı olan ruslardan korkman daha akıllıca..

yani geri kalmış, her yönden amerikan/batı emperyalizminin kıskacına girmiş rus bozmalarını burada bir bokmuş gibi göstermeye gerek yok..

spoiler

korkmayın lan . amk salakları öyle bir yazıyorki rusya’da coca cola yok mac donalds yasak sanırsın.

spoiler

denen korkulsun ki? sebep ne yani? bir önceki entride ilave olarak yazdım..

spoiler

abd yaptırımlarıyla , rus lukoil çok sevdiği iran’ı terk etti bile.

götün götün korkuyorlar izole edilmekten. ukrayna’daki 4 sene önceki haberleri bırakın.

spoiler

e bu yeni bir şey değil ki? rusya neredeyse rusya olduğundan beri ambargo altında.. neredeyse her yani nato/amerikan güçleri ile çevrili..

hayır yani bu yeni bir durum mu?

peki sence nefes alacak deliği bile olmayan bir ülke nasıl hala suriyede, ortadoğu da dünya siyasetinde ama öyle ama böyle söz sahibi olabiliyor?

pardon da ukrayna kim? ukrayna veya başka hangi devlet bu kadar baskı ve izolasyon altında varlığını hala dünya gücü olma durumunu sürdürebiliyor?

rusyaya karşı yönetilmiş nato sistemlerinin olduğu ülkelere bakalım mı beraber? küçük orta/doğu avrupa ülkelerine? bakalım ne haldeler?

4 sene önceki haberlerden bahseden kim?

6 ay öncesinin ukraynasından bahsettim ben bir önceki yazımda.. hala 100 dolara çalışıyor hizmet sektöründe insanlar.. bütün ülke amerikancı unsurlar tarafından kuşatılmış ve sömürülüyor halde..

düşün, türkiyeden kaçan ama orada iş adamı kimliğine bürünen rabiacılar, fetöcüler, iş bilmez aptallar bile ülkenin kaynaklarını sömüyor..

hatta ve hatta 2 gün gezin, mutlaka, yehova şahitleri, hüseyin mehmetleri tarzı tonla insan yolunuzu kesecektir .. misyoneri -yani cia çalışanı- boldur..

siz gelmiş bana rusyadan, sovyet korkusundan batının bekçi köpeği yapılmış ukraynayı yağlıyorsunuz..

yağlamayın..

biz de batının rusyaya karşı duvarıyız, bir nevi bekçi köpeğiyiz..

ukrayna da öyle.. amerikan gündemi ve kültürünün hakim olduğu bir dünyadayız tavsiye ederim diğer cenahlara da bakın..

ve bir soru daha.. ki bu çok önemli..

rusya madem ukraynanın havlayabileceği kadar boş ve çelimsiz bir ülke..

neden o zaman dünyanın bütün egemenleri, komple batı neden 20 küsür yıldır rusların boğazını sıkma derdinde?

bu kadar kapsamlı ambargo ve baskının nedeni ne?

kim kimden korkuyor acaba??

çin ve rusyaya karşı trump denen salak neden kasımpaşalı modunda bu kadar?

spoiler

ukrayna vizesiz rejimde avrupayla. ukrayna’lı avrupa da iş bulabilmenin derdinde. rusya artık buralarda tamamen unutuldu.

spoiler

e bulgaristan da vizesiz rejimle avrupada?

so what?

ukraynalı avrupada iş bulabilmenin derdinde demişsin ne güzel demişsin bak..

bulgaristan da aynen böyle..

çünkü ülkelerinde maalesef hiçbir şey yok.. gelecek yok..

ukrayna ve ukraynalı batı emperyalizminin kucağına oturmuştur.. ülkesinin bir kısmını kaşla göz arasında kaybetmiş, hali hazırda da bölünmektedir..

şimdi bana hala gelmiş, ukrayna hala şöyle hala böyle diyorsunuz..

aynı türkiye örneği gibi..

koca bir sıfırız ama kendimizi dünyada önemli bir aktör sanıyoruz..

haberi tekrar okudum, hala gülüyorum..

ülke parçalanmış, iki tane daha örgüt bağımsızlık ilan etmiş..

efendi tehdit ediyor..

ulan ülken bölünmüş, git savaş ve geri al, egemenlik hakkını kullan madem o kadar cesur yüreksin?

görsel

bak, rusyayı sallamayan, unutmuş ukraynadan bir örnek..

daha da paylaşabilirim..

al bu da american wheat komikliği..

görsel
ukrayna'nın arkasında abd ve ab ülkeleri olduğu düşünülürse çok normal olan durumdur.

tutsundur. tutmalıdır. putin ibnesinin birileri bir şekilde çanına ot tıkamalıdır.
Fazla votka tüketiminin beyin hücrelerine olan etkisi.
ölümü gelen eşşeğin çoban ile olan hikayesi .
hangi Ukrayna'nın diye sordurtan.

iç Savaş var da orada.
--spoiler--

önce afganistan'ta, sonra çeçenistan'da şimdi de ukrayna da bir avuç insanın rusya'yı durdurabilmesi kralın çıplak olduğunu gösterir.

--spoiler--

Adam gitti, bütün batının bir olup ambargosuna, tehtidine rağmen aldı kırımı... Sen hala neden bahsediyorsun?
Ne olsun, her problemde 3. Dünya savaşımı çıksın?
Satılmış ABD kölesi Arap ülkeleri örneği hiç uymamış.
her iki tarafın ķızları yağlı güreş ve köpük savaşı yapsınlar kazanan taraf her yıl temsili olarak şenlikler halinde savaşı tekrarlasın kutlamalalar kırk gün kırk gece sürsün.
Tarihte ukraynanın rus ordusunu dize getirip hatta bu esnada polonyayla da savaştığı bir dönem var. Ama o zamanlar yiğitliğin işe yaradığı dönemlerdi ve ukraynalılar da sünyanın en yiğit savaşçı topluluklarından biriydi. Gelgelelim şu an rus veletlerinden bir farkları yok. Sikerler yani ukraynayı.