bugün

karşılaştırılması saçma ve gereksiz 2 apayrı olaydır.
bir de 'ukrayna gezi parkı olayları' diye veriyolar bazen bu konuyu.
daha içeriğini bilmeden haber yapıyor adam.
her türlü güçlüden, iktidardan ve devletten yana olanlar için benzer olaylardır.

tek ortak yanının iktidar karşıtı olduğunu düşünenler için elbette aynı değildir.
birisi avrupa birliğine katılmak içindir, öteki ağaçlar kesilmesin(???) diyedir.
bir ayaklanmada silahlar konuşmuştur, ölü sayısı çok fazladır. öteki ayaklanmada ise genellikle klavyeler ayaklanmıştır, kırılan klavye sayısı çok fazladır.
Birisi gece-gündüz, yağmur-çamur, soğuk dinlemeden yapılmıştır. Ötekisinde yağmur yağınca, soğuk olunca insanlar dağılmış, geceleri de uyumaya gitmişlerdir.
biri direniştir, öteki serzeniştir.
Her ülkenin farklı dinamikleri olduğu için birbiriyle karıştırılmaması gereken olaylardır. Mesela haziranda Brezilya'daki protestoların esas sebebi mali kaynakların genel olarak 2014 Dünya Kupası ve 2016 olimpiyatları için harcanıp,eğitim ve sağlık hizmetlerinin kötü olmasıydı. 3-4 yıl önceki Yunanistan'daki olaylar ise kemer sıkma politikalarının ve kamu çalışanlarının işten çıkarılmasına yönelik tepkilerdi. Bu sebeple iki ülke arasındaki farklı olaylar biribiriyle karşılaştırılmamalıdır.
bir siyasinin sözüdür.
(bkz: ben ergenekon davasının savcısıyım)
gaz kokusu özlediğim için kayıkla yüzerek gidip orada direneceğim bu sefer de. direne direne dliya matuşki rusi.
ukraynadaki olay daha derindir neden diye sorarsanız rusyanın elinde büyük bir kale ukrayna eğer avrupa birliğine girerse elindeki büyük kale gidicek o yüzden yardımlar falanlar filanlar nasıl rusya suriyeyi korumak için silah yardımı yapıyorsa orayada politik yardım yapıyor işte göstermelik para yardımı falan büyük bir kapışma yani gezi olaylarıyla bağdaştırılmaz yani ayık olun amk.
ukrayna'da 52 kişi öldü daha da acı.