bugün

Beyler mühim bi konu kız gelecek şarap içmek istiyodu adam gibi söyleyin de yapalım bi şeyler.

Edit:Beyler ucuz derken 5/10 demedik 30liraya kadar olur da hangisinin içimi güzel?
market sahibi en ucuzunu soyleyecektir dedigim saraptir. adama de en ucuzu hangisi, soyler.
cumartesi şarabı,
(bkz: şirince)
(bkz: küp)
gökkaya vardı zamanında. öküz gibi içerdik. 2 tane 150 liği tek başıma içip sızmıştım. öldüm sanmışlardı. o halde fotoğraflarım mevcut...
bizim öğrencilik zamanımızda iksir diye bir şarap vardı. çok enteresan bir kafası var. bulursanız deneyin mutlaka.

pembe idol de iyidir.
20-30 lira aralığında rose şarap için angora - çal karası, kırmızı içinse buzbağ - öküz gözü/boğazkere şaraplarıdır. içtikten sonra teşekkürlerinizi ileteceksiniz.
of müthiş tecrübelerimi aktarabileceğim bir başlık açılmış sevindim.

biricik : iyidir güzeldir bundan iyi tek seçenek vardır o olmadığında alınması gerekendir.beyazı gazoz ile kırılıp güzelce içilebilir,kafası sağlamdır.pek bulantı yapmaz.

urartu : çok içilirse allahın belasıdır,deli gibi kusturur.beyazı veya kırmızısı fark etmez.beyazı gazoz ile kırılsa dahi leş gibidir.en son tercih edilmesi gereken şaraplardan biridir.

çilekeş : spesifik bir şaraptır.her yerde satılmaz,önüne gelenin içtiğini göremezsiniz.çok taze olurlar,tam bir şarap tadı vermeseler de içimi çok rahatttır,kafası sağlamdır.beyazı gazozla rahat kırılabilir,tavsiyem spritetır.lakin bulunduğunuz yerin yerli gazoz karışık meyveliyse onunla da denemenizi tavsiye ederim.

cumartesi : bu tam ucuz sınıfına girmez,benim bahsettiğimi ucuz sınıfı halk arasında tabiriyle köpek öldürendir.cumartesiyi genellikle kızlarla beraber ortam yapanlar içtiği için şarapçı gözünde pahalı bir şarap sayılabilir.

akdeniz incisi : bulunması halinde direk alınması gereken şaraptır.3 litrelik versiyonu bile vardır,bu 3 litrelik versiyonu 2 kişi 1.5-2 saat içinde bitirirse 2 gün boyunca kendine gelemeyebilir.sek içimi en rahat budur,en kalitelisi ve en tatlısı da budur.beyaz versiyonu sprite ile karılırsa şurup gibi lak lak gider,şarap içtiğinizi bile hissetmezsiniz.

kısacası akdeniz incisi candır,alın deneyin aşık olun.

not : öküzgözü,kavaklıdere gibi şaraplar ciddi manada pahalı şaraplardır.bu şaraplar bir şarapçı gözünden ucuz şaraplar olarak listelenmiştir.akşam antrikot yanında şarap içeceklerin uzak durması gereken bilgiler içerir.
(bkz: tellibağ)
Beyzade, tigris.
carrefour sava.
(bkz: mistel)
ucuz olsa da kalitelisi bulunabilecek dediğim türdür. Hasandede şarabından bahsediyorum. Kırıkkale'nin üzümleri ile meşhur hasandede ilçesi (şimdilerde mahalle oldu) üzümleri ile meşhurdur. üzümlerinden harika ev yapımı şaraplar üretilir. Şayet yolunuz düşerse yol kenarındaki marketlerden su şişelerinde muhafaza edilen şaraplar alabilir, hoş bir sohbetin ardından yolunuza devam edebilirsiniz.
Cumartesi olabilir.
Urartu. Hem ucuz hem guzel.
güncel Önemli Başlıklar