bugün

timar islerinin yapildigi mekan. zihinde meydana gelen tahribatlarin giderildigi ya da giderilmeye calisildigi yerler...Allah sifa versin derim.
deli hastanesi.
zeki insanlar kulubü.
(bkz: ben deli değilim)
cuma gunu turkiyede gosterime giren. yonetmenligini sean stone abimizin yapmis oldugu el kamerasi vari cekimi ile bilincaltinizi silip supuren korku filmi. yer yer altiniza sicirtir. 3 arkadasin terk edilmis akil hastanesine girip film yapmak istemesi ile baslar. devaminin gelecegine kesinlikle inandigim beni mutlu eden flat filmdir. flat: sinemalarda kullanilan 4:3 filmleri gostermeye yarayan objektifin adi yani film kalitesi o kadar iyi degil. altyazisi fono filme ait.
delilik hakkının kutsandığı mabet. insanın kendi olabileceği tek yer.
Dışarıdan daha sakin bir yer. Bence yaşadığımız ortam tımarhane, hastaneler ise huzur bulunan mekanlar. Atıyorsun hapı, adam ana avrat sövse, umrunda olmuyor. Bundan güzel dünya mı var ?
Bursa' da yeni açılan bir dijital baskı merkezi. isim süper olmuş. cesaret gerektiren, taşrada görmeye alışık olmadığımız yaratıcılıkta. işleri de öyle midir? zaman gösterecek.
(bkz: yeni türkiye)
kaşınanların tımar edildiği yer.
yeni adı diğer bir çok şey gibi seksi... rehabilitasyon merkezi.
ama içi hala deli dolu... doktorlarda deli aq... luciferle konuşuyom diye beni niye götürdülerse.