bugün

görsel
(bkz: yaran yanlış okumalar) Türklerin kökeni
her seferinde türklerin kökeni diye okuduğum şey. eskiden alla alla darwinin işi gücü yok türklerin kökenini araştırıp kitap mı yazmış acaba bu ırkçı adam türkler hakkında neler söyledi diye düşünürdüm. tabi bu düşüncem orta okulda falandı. sonra bi gün bunun türlerin kökeni olduğunu öğrendim. belki 30 uncu gözüme ilişişinde doğru okumuşumdur jeton orda düştü zaten.
Okunacaklar listemden bir kitap.

Tabi su ders kitaplarindan zaman kalirsa liste bol. Okumamizi dayatilan kitaplar bir biterse kendi okumak istediklerimize geçeceğiz.
çoğu boştur yalandır uydurmadır. yok efenim maymunlardan geliyormuşuz da saçmalıklar.
görsel

Yeni kitabım. Finallere çalışırken arada okurum.
basit bir ismi var ama çok etkili.
bahsettiği konudan bahsetmiyorum. ismi etkili ve derin.
hayatımda ilk defa bi kitap okuyayım dedim.
her cümlesi kafayı yorucu anlayarak okuyayım dersen saatte ancak 5 sayfa okursun.
du bakalım.
derin dediysek atomu parçalamaktan bahsetmiyor tabi ama bir olguya etkiyen bütün koşulları detayıyla incelediğinden zor okunuyor. tam anlayım dersen tabi. yoksa okuyup geçersin.
Elimde 1970 yılında basılmış kitabı var. Okurken ders çalışıyormuş gibi gidiyorum haliyle normalde roman gibi okunması imkansız. En basiti gayonidli balıklar diye bir tabir var. Ulan google a yazıyorum. Arama sonucu çıkmıyor. Basım yılıyla alakalı değil sanırım tabirler bulunmuyor.
Darvin dedenin ilgi uyandıran mühim kitabı.

125 lira olmuş. Yalan olmasın 25-30 civarına almıştım. Popüler bilim kitapları her zaman pahalıdır da, neyse Kılışdar ülkeği mafedti.