türk olan bir bireyin türklüğüyle gurur duymadığını belirttiği kesin yargı, ifade.

türklüğümle gurur duymuyorum evet. niye duyayım ki? toprak olup gitmeyecek miyiz? ha türk olumuşm ha kürt ha ingiliz ne farkeder abicim? önce insan olalım insan. gerçi ben insan da değilim. şehit haberi gelince tip tip bakmasınlar diye evime bayrak asan biriyim ben. gösteriş türküyüm yani. bana ne vatandan milletten. ben çalışkan bir insanım. çalışırım, insanlara yardım ederim. kimseye zararım olmadı, olmaz da. he başkası farklı düşünür tabi ki saygı duyarım ve o da bana saygı duyacak. ben bu vatanın ekmeğini yiyen biriyim. vergilerimi, faturalarımı zamanından önce yatırırım. kimseye borcum yoktur aksine insanların bana borcu vardır ve ben utanmasınlar diye kendi paramı bile onlardan istemem. yani zorla değil. sevmiyorum ırk muhabbetini bana çağ dışı geliyor. bilimden, sanattan ve estetikten uzak geliyor. millet bilimde sanatta ilerlerken, planlar kurarken gelecekle ilgili bizimkiler yok türkmüşüz de kürtmüşüz de muhabbetlerinde hala. yahu cahil adam! bırak şu muhabbeti de ülkenin geleceği için bir şey yap madem. benim gibi çalış, çabala. amerikan özentileri gelmiş bana türküm diyor. de hadi yavrum başka kapıya...
Yobaz kesimin başlığı açan adam gibi adamı yermesi kaçınılmazdır. Bunlar hep eğitim seviyesi. Türkçülükleri toplumda kabullenilme arzusundan öteye gitmez.
Az yavaş olun gençler ya.
saf düşünen yazar beyanı. acaba diğer milletler de türkler hakkında böyle düşünüyor mu? yoksa kuyusunu mu kazıyor? senin atalarını nesiller boyunca yok etmeye meyletmiş bir cihan var önünde. az tarih oku ve gururlan türklüğünle. aşırıya kaçmak ırkçı olmaktan bahsetmiyorum. türk ırkçıları kendi kendilerine celisiyorlar. çünkü ırkçılık yaptığı irk dünyanin en hoşgörülü milletlerinden biri bence en hoşgörülüsüdür. nasil atanı ırkçılıkla savunacaksin.
avrupalı devletler milliyetçiliğiyle övünürken bizim geri zekalılar türk olmaktan utanıyor güya.

ulan her şeyin abartısını yapıp ülkeyi rezil ediyoruz başka bi şey değil. hümanizmin de.
sözlüğün en sağlam yazarının ifadesi. haklı.
(bkz: alkış)
(bkz: kama tarkan kagan)

hatları karıştırdı herhalde. duymuyorum yazıyor orda uyandıralım birdaha.
karışmış olabilir çünkü bende ilk önce yanlış okudum.
içten içe bu kadar ezik olunmaz dedirten başlık. yazık.
Aklı başındaki her insanın düşüncesidir. Ulan danilo denen herifi bile baş tacı ediyonuz vasfı ne la bunun bi gitsek italyaya anca bok temizletirler.