bugün

Türklük, türkçülük senin ananın bacının giydiği mini etek mi ki moda olsun ulan?
Biz 16.000 yıldır çağ açıp çağ kapatan bir milletin mirasçılarıyız.
Vizyonumuz, misyonumuz belli.
Yine yeni yeniden tarih yazacağımız günlere daha kalabalık ve azimli bir şekilde yürüyoruz.
ee türkçülüğü 35 yaşında mı anlayıp yürütücekler? gerekirse ergenler dedikleriniz geleceğin ışığı olacak. bu işler küçük yaştan gelir ve devam eder.
Binlerce yıldır eskimeyen moda.
Romanın kapısında papaya diz çöktürende.
Çin sarayını 40 kişiyle basanda.
Malazgirtte kat kat fazla düşmanı yok edende.
Mohaçta dünyanın en kısa savaşını kazananda
istiklal harbinde 7 cihana meydan okuyanda biziz.

Oğuz kağanın atillanın çiçi hanın tomris hatunun alper tunganın satuk buğra hanın timurun gazneli mahmutun alparslanın fatihin atatürkün sayısız kahramanın modasıdır.
genelde türkçü bilmem ne diye geçinen insanlara bakıyorum hepsi saldırgan cahil,sorunlu yetişmiş insanlar çıkıyor.ha içlerinde vardır elbet ama tanıdığım 100 türkçünün 99 u sorunlu dengesiz değişik tipler.madem türkçüsün o zaman dünyaya en iyi şekilde göster kendini aptal türkçü!
arkadaşın demek istediği içi boş türkçülük. sosyal medya şekilciliği yani.
hem türkçü olup hem allahu ekber diyor bu adamlar bilmem anlatabildim mi?
çok güzel bir ideoloji, biz de sonuna kadar türk'üz ama harbiden sanki biraz moda gibi oldu. mantıksız mantıksız saçma saçma fikirler falan atılmaya başladı ortaya. adam aziz sancar'a kürt ama olsun, kullanır sikit ederiz diyor. illa saf türk olacakmış. böyle bir saçmalık olabilir mi?
Moda mi? Turkculuk bir moda olamaz.
Yusuf akçura, ismail gaspıralı, ziya gökalp gibi ustaların türkçülük üzerine tezlerine bakıyorum bir de bugün ki türkçülerin fikirlerine, hiç bir alakası yok gibi. Facebooktan türkçülük öğrenince böyle oluyor demek ki. "Komünistler moskovaya" diyor eleman "niye komünizme düşmansın" diyorum, hebele hübele yapıyor. Halbuki Ziya gökalp'in içtimai mefkure yazısını okuyan adam bilir onu.

Ha türkçülük ile komunizm birbirini yadsır demiyorum ben yanlış anlaşılmasın.
Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen akplilerin yeni trendi.
memleket insanının yerinde saymasını sağlayan suni akımdır.başımızda vatan hainleri olsun ama ben polis ya da asker olarak üzerimde taşıdığım bayrağın üstünde göktürkçe "türk"de eksik olmasın.kendine türkçü diyen gençler bir an önce bu yozlaşmış ve oyalayıcı saçmalığı bırakıp "türk" kavramının gerçekte neyi ifade ettiğini öğrensinler. (bkz: orhun yazıtları) (bkz: gençliğe hitabe)
Kız tavlamak için sosyalist, komünist, ateist hatta terörist olanların yanında hiçbir şeydir. Ama türkçülüğü zedeleyen şey varsa o da piknik yapmaktan öteye geçemeyen derneklerin yanlış politikasıdır.