bugün

görsel
Acılı adana ve şalgam suyu var mı?

Evet
Cam kenarına bilet almış.

görsel

Kaynak: mynet haber sitesi.
görsel
Kaynak : onedio.com

Hülya Avşar’dan ilk Türk astronot Alper Gezeravcı’ya:

Ben geldim, seni bekliyorum
atamızı ansın, ülkemizi cumhuriyetimizi ansın çok güzel ve anlamlı olur...
Şöyle uzay boşluğuna; 36,5, platin sarısı, badem tırnak, minyon, uzay boşluğunda bıcır bıcır gezen manita var mııııı???
benim için küçük bir adım, devlet için gerekli bir adım, millet için gereksiz pahalı bir adım.

hindistan bundan biraz daha fazla bir paraya ayın, daha önce inilemez denilen bir bölgesine indi..

silah yaparken dışarıdan almayalım diyoruz da, 50 milyon dolara yörüngeye adam çıkarırken niye yerliliği düşünmüyoruz? amerika bizim paramızla bütün operasyonunu bedavaya getirdi..
Şimdi uzay sırası mı? Benim milletim açlıktan can çekişirken...
Yüce atamızın sözüyle bu anı başlatmak istiyorum, "iSTiKBAL GÖKLERDEDiR" dedi.
Helal olsun...
Akp Döneminde gerçekleşmiş tarihi olay. Kızmayın . Ama böyle. Güzel ve tarihi bir olaydir. Herşey para değildir. Böyle bir gelişme bence umut verici. Astronot istikbal göklerdedir demiş. Gayet te güzel olmuş.
yatırdım yatırdım çam dibine batırdım batırdım tam dibine.
adama helal olsun. "istikbal göklerdedir" le girdi, ulu önderi de bizzat andı.

birileri izlerini silmek için kendini de parçalasa havada, karada ve denizde, su altında, gökkubede ve hatta uzayda bile hala minnet duyulan büyük lider ulu önder mustafa kemal atatürk e dünyanın dışından selam gönderen şerefli türk subayı ve ilk gökmenimize saygılar olsun.
Anamın tarhanasını özledim.
O deyilde 1,5 gün yolculuk çekilirmi ya bana 1 saat uçak yolculuğu uzun geliyor.
roket firlatilirken :
anaaaaaaaniiiiiiiiii skkkkiiiiiiiimmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--spoiler--
hindistan bundan biraz daha fazla bir paraya ayın, daha önce inilemez denilen bir bölgesine indi..
--spoiler--

Hindistan devleti, öncesinde kaç tane hintli astronotu abd uzay araçlarıyla uzaya gönderdi, bunu bir araştırmak lazım bence...

Abd uzaya bedava mı götürdü onları, bedava mı öğretti, eğitti?
ilk sözü beklendiği ve yakıştığı üzere istikbal göklerdedir oldu astronotumuzun.
atayı andı gerçekten duygulandırıcı. ben bu sözden sonra bi sigara falan yok mu demesini beklerdim ya da ben öyle derdim.