bugün

asil türk halkının absürd içerikli dizilere aşina olmasıdır. şöyle bir tv yi açtığımızda karşımıza tarihten yoksun, gerçekleri çarpıtan, aşiftelerden ibaret tarih dizisi*, diğer yanda vatanı kurtaracağım diye superman olan, zeka kıtlığı çeken adamlarla çalışan, her şeyi bilen, googledan bile alim olan bir antipatik kahramanın terörü bitirmeye çalışması*, güldereceğim diye gaz kaçıran, argo kullanan, saygıdan yoksun, türk aile yapısana tamamen ters gelen icraatler yapan, yetinmeyip başkasıyla ilişkiye girmeyi normal karşılayan bir dizi*... liste böyle uzar gider. önceden kemal sunal, şener şen gibi ülke yönetimi ve töre ile dalga geçen ve bunu karamizahla anlatan filmler vardı. şimdi ise tek derdi karı kız olan, araba isteyen, ayrı eve çıkmaya çalışan beyni boş üniversite öğrencisini izliyor türk halkı. * ha bir de tabi tıp okuyup, okula uğramayan, evlenmeden hamile kalan, dayısının bilmem nesiyle aldatan mal diziler yok mu? onu da yapmışlar efenim, var artık.

siz şimdi bunları izleyin, kitap okumaya gelince sıkılıyorum deyin. bu dizileri izleyip bana kitap okuyorum diyen adama inanmam arkadaş. geçen nette bir haber rast geldi. haberde: şafak sezer in 900.000 tl lik aracından bahsediyordu. kardeşim o adamın yaptığı oyunculuk iyi mi veya espiriler komik mi? adam lann diyor arkaya bir gülme efekti al sana komiklik.

yerli yersiz filmlere bakıp gelişmiyoruz, kitap okumuyoruz diyen insanlar hala var bu ülkede. büyük umutları okudu mu acaba bu filmi izleyen vatandaşlar? açın okuyun lan geri kafalılar artık bu insanlara prim vermeyin. siz mal mal dizilere baktıkça onlar sizin sırtınıza daha büyük bir palan vurur. merkep olmayın artık yeter...
(bkz: farkındalık eklenmiş orta zeka seviyesindeki insan)
yazmayayım dedim ama ne yapayım? şite daha şimdi biri akasya durağını açmış izliyor. birader zeka yaşın kaç? o dizide espiri mi var ki lan?
Mesela Türk'ün uzayla imtihanı.

Bu dizi Türkiye'de izleniyorsa eğer başlıktaki önerme kanıtlanıyor demektir. Özellikle çıktığı saati takip edip kaçırmayan mutlaka Türk insanları vardır. Espri anlayışı bu denli basit dizileri komedi dizisi olarak algılama yeteneğine sahip pek çok insan bulunan bir ülkede normal karşılanması gerekmektedir.
türk halkının saçma sapan türk dizileri izlemesidir.
yalan dünya.