bugün

topa tutmadan, tigin'li, alp'li isimleri baştan aşağı boca etmeden önce okumanızı önerdiğim söylemdir.

türklerin, gelişmemiş bütün toplumlarda görüldüğü gibi özgürlük algısı, halka adanmışlık pompalamak ve özgür olduklarına inandırmak için uydurulmuş temeller üzerine oturtulmuştur.

türkler için özgürlük; binlerce yıl boyunca kendi bayrağın altında, kendi ırkından biri tarafından yönetilmek ve onun için gerekirse ölmektir.

özgür insanın dayatılmış ve eleştirilemez kutsalları olmaz, özgür insan kimseye isteği dışında kul da olamaz.

özgür insan sırf babasının spermi ile dünyaya geliyor diye birinin kulu olmak ve onun için yaşamak zorunda da bırakılamaz.

özgür insan bulunduğu toplumu ve mevcut yönetimi eleştirme konusunda özgür olan insandır.

özgür insan kendi tabularını oluşturabilen, kendi kutsallarına hizmet eden insandır.

özgür insan aynı şekilde fikirleri ve eylemleri ile içinde bulunduğu toplumu değiştirme gücüne sahip olan, bu gücü de toplum ve devletten alan insandır.

kusura bakmayın ama toplumsal özgürlük diye bir şey yoktur, esas olan bireysel özgürlüktür ve bunu da ancak 100 yıldır yaşayabilen bir ırka mensubuz.

özgür ülkelerin esir toplumları olarak yaşanmış bir geçmişe sahibiz, kusura bakmayın.

not: bu dünya tarihinde var olmuş bütün ırkların yaşamış olduğu bir durumdur, evet. lakin bundan en geç sıyrılan ırklardan biriyiz.

bu da elbette 100 yılda oturacak bir olgu değil.

belli bir süre daha alim ulema eteği öpen, yöneticilerine tapan ve devleti eleştirilemez bir kutsalmış gibi gören insanlarla bir arada yaşayacağız el mahkum.
en azından ülkemiz var, bu ülke yıkılsa 2 kişi bile kalsak yeniden ülke kurarız.
türklerin osmanlıdan özgürleşmesinden bu yana alışamamış olmaları falandır.
bazı yazarlar anlamamış ama adam bireycilikten, bireysel özgürlükten bahsediyor. kişisel haklar yani.
nasıl bireyselleşelim kardeş? tam bireyci olucam diyorsun adamlar seni tektek yutmaya kalkıyor içimiz hain dolu.
öncelikle türk olduğumu belirteyim ki bazı arkadaşların olmayan kafalarına bir şeyler sokabilelim.

türküm ben kardeş, şimdi nerene sokacaksın o söylediklerini?

al ezberler tükeniyor burada, yazdıklarımın karşısına 1 kb hafızanla, 3 gram beyninle bir şeyler çıkar bakalım.

k*rt, vatansız, bayraksız edebiyatı dışında bir söz var mı haznende?

yazmaya gelince yazıyorsun ezbere de okuduğunu anlama yetisi var mı bakalım?

bir oku da gel hele.

ayrıca aptal arkadaşlara tekrar tekrar söylemek istiyorum ki, özgür ülke özgür insan demek değildir.

kendi bayrağın ve kendi ırkından yöneticiler altında yaşamak seni özgür bir insan yapmaz.

timur'a git de seni istemiyorum ben, seçim yapalım xtigin başa geçsin de bakalım, nasıl sokuyor götüne sancağı.
(bkz: türklerin hala özgürlüğü sindirememiş olması/#28354385)

hala türkler için en iyi yönetim biçimine kağanlık, monarşi, oligarşi yazan sığırları görünce iyice emin olduğumdur.

40 entry girilmiş ama tamamı birilerine kul köle olup biat edeceği yönetim biçimlerini yazmış.

sürü yerine birey olmayı beceremedik bir türlü.