bozkırdan kopup anadolu da duraklayan türklerin göçlerinin yeniden ivme kazanarak devam etmesidir.
almanya işçi olarak gitmekle ivme kazanan bu göç arada atladığı ülkeleri de doldurarak devam etmektedir. romanya, bulgaristan buna bir örnektir.
göçün şekil değiştirdiği de ortadadır. ab. ye girişle bu göç hızlanacaktır. iyidir.
tek tehlike arkada bırakılan toprakların başına bir iş gelme tehlikesidir.

hedik: ussat
(bkz: SAçmalamakta sınır tanımamak)

(bkz: ütopya)

(bkz: klavye başında sayıklamak)
her topluluk layık olduğu şekilde yönetilir diyerek doğruluğunu kabul ettiğim olay. şimdiki işsizliğe, maaşların düşüklüğüne, seçimde akepe ye oy veren kimse gık dememesi lazım. hem sen seç, hem de adamların icraatları yüzünden homurdan. yetmiyormuş gibi bir sonraki seçimde tekrardan oy ver, kendini yönetmesi için başa getir. üstüne bir de özel istihdam büroları yasası çıkartsın. artık taşeron zihniyeti her yere yayılabilsin. zengin hep daha zengin, fakir hep daha fakir olsun.

o yasayı onaylarsa cumhurbaşkanı, ben de kendime artık yavaş yavaş kalk bakalım pothead !! yol göründü demeye başlayacağımdır ki ben zaten türkiye'nin en batısındayım. ama bu beni akepe den ve saçma sapan, alt kesimde çalışan her bireyi* köle yapabilmeyi serbest bırakan yasasından kurtaramamıştır.

özel istihdam ne lan ? büro ne ?

yıllık izin hakkın yok, sosyal güvence primin, istihdam bürosunun sana bulduğu iş yerinde çalışabildiğin kadar ödenecek. grev hakkı yok, hiçbişeyin yok.

bu yasa çıkarsa ya göçerim daha batıya, yada açarım bi çiğköfteci, bakarım işime.

bu ne lan ? istihdam bürosunun kadrosunda olacağın için, kiralanacağın ( köle olarak diyelim kasmayalım ) işyerinde patronun iki dudağının arasındasın. çünkü adamın kadrosunda değilsin ki. kıdem tazminatı derdi yok sigorta derdi yok. tipini bile beğenmez adam, açar istihdam bürosuna telefonu, der ki '' bu herifi alın başka adam verin''.istihdam bürosu gık bile diyemez çünkü o patron onun müşterisidir ve eşşek gibi dediğini yapmak zorunda.

peki sen ne olacaksın bu durumda. 3 ay orda, 5 gün şurda çalışabileceksin patronların keyfi elverdiğince. onların herhangi bir nedenle gözüne batmadıkça. böyle işleyen bir yapıda da yıllık izinden, kıdem tazminatından, grev hakkından bahsedilemez.

bu yasa çıkarsa ya isyan çıkar, yada bu halkın komple batıya, en batıya göç etmesi beklenir. şahsen ben köle olamam. ee herkes de dükkan açıp kendi işini kuramayacağına göre...
"turklerin avrupaya akin etmesi" diye tasavvur edersek daha olumlu ve gercekci bir bakis acisi ile inancimizi dizginleyip, gelecek ve devam eden fetihlerin (orn: Amerika'nin iraga girmesi) biz Turkler tarafindan yapilan on hazirliklarina isaret eder. Basit bir goc olmayip, yeni dunya duzeninde Turklerin Orta Asya'dan itibaren devam eden ve asirlar oncesinden beri inandigi "Dunya'ya adalet ve duzeni getirebilecek yegane millet Turklerdir" dusuncesinin, ne kadar toplumumuz cahillestirilmis, unutturulmus, sistemli olarak asimilize edilmeye calisilmissa da, kanlarimizdaki kani degistiremediklerinden damarlardan bilincli olmasa da milletimizi harekete gecirmis oldugu ve maddi zorluklarin sadece sebepleri olusturdugu bir harekettir. Yani gocun devam etmesi, biz Turklerin yapacagi fetihlerin oncu Akinci birlikler diye tabir edebilecegimiz Turklerin batiya gocu, topraga ekilen tohum misalidir. Meyveleri gorulmeye baslamistir...
o verdi, bu verdi demiyorum, iyidir, kötüdür de demiyorum. karar verilmiştir. 400 sene sonra "biz eskiden türkmüşüz" diyeceğiz.
(bkz: hem milliyetçi olmak hem türkiyeden kaçmak istemek)
sonunda başladığı yerde bitecektir. malum dünya yuvarlak, türkler de azimli.
bir de şununla ilgisi olabilir: (bkz: dto)
(bkz: arkadan itiyorlar hanfendi)
(bkz: kızıl elma)
(bkz: türklerin batıya göçünün teşvik edilmesi gereği)
en sonunda olaya dairesel bir yaklaşımla bakarsak yine orta asya cenahlarına geri geleceklerdir.
tanım: süregelen bir olaydır.
insanımız naabsın adam ülkesinde okuyor Astronot mühendis oluyor nerde çalışacak nabacak yallah batıya bir ülkeye, insanım kendi ülkesinde vatanında insan muameleside görmüyor, işte bulamıyor naaapsın gene yallah batıya işçi olmaya adamların ağaz kokusunu çekmeye gidiyor işte..
yukari, fezaya dogru gitmeleri beklenmiyordu herhalde...
türk sermayesi de bu göçe katılmalıdır. fırsat ganidir.
şu anda yunanistanda, yarın bulgaristan da bir sürü şirket ortak aramaktadır.
ya da piyasadan çekilip boşluk yaratmaktadır.
hadi bakalım. önce dönerci, sonra fırın sonra,kademe kademe işte.
önünü alamıyoruz, durduramıyoruz efendim. istanbul'da yer bulamayanlar akın akın izmir'e yayılmış durumda.
şimdi yutubda bir video izledim de Avusturya ya kadar coğrafya ve iklim iyi, her yer yeşil, hava güneşli. almanya ya gelince ortalık pus, kasavet.
yani Avusturya dan sonra ilerlememek gerekir. iklim bize göre değil. sıkılırız biz oralarda.
letonya da güzel ameke. bizim sapanca nın oralara benziyor.
orayı da ihmal etmemek lazımi

yalnız tek derdim anadolu da tehlikli durumlara göz yummayalım.
bi ara neydi la. resmen g.doğu başka bir yer gibiydi. neyse inşallahh uyandık.
Batı da neler neler var off...
Konya dayin atatürk ün yunani döktüğü izmir mi dersin, aydın mı, kaymağıyla afyon mu, kahraman destanıyla sakarya mı cennet vatan mı dersin yoksa sömürüyle refah ve muasır medeniyet olabilen avrupa ülkeleri mi dersin. Batı nın nesi kötü ki?
Turkiye sinirlari icerisindeki batidan bahsediyorsak malesef bok gibi olan durumdur. Gormemis dag ayilari (turk-kurt) cikip cennet batiya geliyor ve tek yaptiklari oranin yerlilerinin keyfini kacirmak. Gelmeyin amk.
artik guzel izmir kizi diye birsey kalmayacak. butun kurt ve arap ayilari batiya yerlesiyor. ulke bitmis amk.
e bu depremler böyle devam ederse yapılacak en iyi iştir.
Gelmeyin lan. Hem sıradaki depremler izmir ve istanbul'da bekleniyor.kalın olduğunuz yerde.
düşünülmesi gerekendir. bu ülkede bir şeylerin değişebileceğine inanmıyorum.