bugün

Gelişime kapalı insanlardı.
bunlar benim yaşadığım mecrada çoktur efendim. kendilerinin nasıl uyutulduğunu hala anlayamamış, din, allah, peygamber diyeni kendilerine yakın görmüş ve 800 lira maaş alıp bilmem kaç milyarlık sarayı savunmayı kendilerinde bir hak gibi görmeye başlamışlar. bakın inanılması güç bir şey değil hani yazıların arasına böyle süslü olsun diye konan bir söz öbeği var "inanılması güç ama..." yok efendim inanılması pek tabii kolay. bunlar mal desen toplumu nasıl mal yerine korsun oluyor, bunlar koyun desen sen başbakanımıza, cumhurbabamıza nasıl çoban dersin oluyor. efendim sizler, siz cahillere sesleniyorum; işi ehline bırakmak diye bir söz vardır. siz ülkede en fazla kasımpaşa'ya futbolcu olacak bir adamı cumhurbaşkanı, en fazla üniversitede öğrenciye teori sıçabilecek adamı ülkeye başbakan yaparsan, karşısınada iki üç asalağı muhalefet diye dikersen adamlar pek tabii, doğal olarak sizi gondikler. sizler de uyursunuz. bizler de size cahilsiniz deme hakkını kendimizde görürüz. ama sizin gibi cahillerin arasında eriyip giden bir nesil olmaktan da kendi kafamızı duvarlara vururuz. cahilsiniz amına koyim, şanssısız.
lisans mezunu olan kesimin büyük çoğunluğudur.
lan siz ne okuduysanız onu biliyorsunuz iki çatal tutmayı, hesap ödeme inceliklerini, %10 bahşiş bırakmayı bilmekle cahillikten kurtulmuyor daha fena oluyorsunuz.
türkiye içindeki kürtçülerin türkçülerin ve muhafazakar kesimin oluşturduğu grup.