bugün

davoslarda van minüt lerle ahkam kesen zihniyete oy vermeye devam eden milletin hak ettiği durumdur.

savaşı oyun sanmakla alakası yok savaş taraftarı değiliz. lakin suriyeye girilip uçağımızı düşüren bataryaların vurulup çıkılması gerekmektedir.

edit: en azından.
Teröristlerle müzakere eden, sayın diye hitap eden kişilerin diplomatik başarısıdır.
cumhuriyet'im elden gittikten sonra hiç siklemediğim durum. halkın aklı başına gelince bu acınası hal sona erecektir diye umuyoruz...
(bkz: savaşmak isteyen gitsin kampanyası)
burda bahsi geçen olan savaş türkiye - suriye savaşı olmadığından şamar oğlanı olmak şu anlık yeterlidir.
ortadoğunun yıldızı, süper güç, kürtaj ve sezeryanla meşgul.
savaştan it gibi korkan; cesaretsiz, şerefsiz, namussuz, haysiyetsiz vatandaşlarımız sayesinde olan durumdur. ''ben tayyip için savaşmam yhaa'' diyen ödleklerin kendilerini kemalist saymaları benim adıma bir utançtır. ödlekliğin adı kemalistlik oldu, atam mezarında fır dönüyor.

özet: vatandaşı ne ise devleti de odur.

edit: bunu eksileyen korkak bir ibnesin ve kendini entel sanıyorsun, anlıyorum.
savaş nutukları atan akp yandaşları;

askerimizin başına çuval geçirilirken ortalıkta yoktunuz.

terör 2004'ten itibaren her yıl artan oranda canımızı yakarken k.ırak'a kandile kapsamlı operasyon yapılması çağrılarına hiç ses vermiyordunuz.

mavi marmara olayında hemde uluslararası sularda tc vatandaşları israil tarafından katledilirken ve zaman içinde akp buna karşı hiçbir adım atmazken yine hiç sesiniz çıkmıyordu.

ama ne zamanki suriye hava sahasında casusuluk yapacaz derken adamlar uçağımızı düşürdü, bir anda cengaver kesiliverdiniz.çünkü partiniz akp suriyeye savaş açma derdinde çünkü ağası amerikadan aldığı emir bu yönde çünkü büyük ortadoğu projesi kapsamında suriye de afganistan,ırak,sudan,libya gibi dönüştürülmek isteniyor.

ve sizler utanmadan sıkılmadan bu emperyal planların gerçekleşmesi için nutuklar atıyorsunuz. Allahtan korkun biraz.
2002'den beri artan bir gerçektir. bölgesel süper güç olduk palavralarını ancak o %50'lik kesim yer. suriye'ye ayar verme çabaları, abd'nin piyonu ve maşası olarak kullanılan türkiye için beyhude çabalardır.

pkk'ya ayar veremeyen, ırak topraklarına girip o itlerin canına ot tıkayamayan hükümetimiz, iç savaş yaşayan suriye'nin "terörist" saydığı milislerine topraklarımızda eğitim veriyor, silah temin ediyor.

pkk, sınırdan içeri elini kolunu sallayıp giriyor, askerlerimizi katlediyor. sadece arkalarından bağırıyoruz. israil'in askeri kaçırılıyor, filistin'in anasını ağlatıyor.

suriye'deki bir abd ajanının bu uçağı düşürdüğü kesin. amaç bizi savaşa çekmek.

rahmetli ecevit farklıydı. öyle ya da böyle, abd ambargosunu göze aldı ve zamanında kıbrıs'ta rumlara karşı savaş açtı.

şimdikiler, borsa düşer korkusundan yellenemezler bile. ben de savaşı savunmuyorum elbette ancak ülke siyasi arenada şamar üstüne şamar yiyor ve hükümet hepsini başarı gibi yutturuyor millete.
bir ak parti seçmeni olarak katıldığım düşüncedir.
yükselen bir 'GÜÇ' olan bu devlet nasıl oluyor da bu durumları yaşıyabiliyor? bunu anlamak çok güç değil biraz okuyan insan aslında bok yolunda can vermeye gittiğimizi anlayabilir. nasıl olup da sessiz kalıyoruz ? hala neden akp ye oy veriliyor ve akp savunuluyor insanın aklı almıyor gerçekten. herşeyi tozpembe gösterdiler artık kendileri de öyle sanıyordu herhalde ki bunlar oldu!
askerlerimizin başına çuval gerilmesini unutmamak lazım. savaş çıkmaması için değil, resmen göt korkusudur. bizimde nükleer bombamız olsa, neden yok bizim. * *
Siyaset adına olur böyle şeyler. Şimdi bi çay koyunuz.
mavi marmara'dan sonra israil'e gıkını çıkaramayanların dayılanmasını sağlayan düşünceyi ifade etmek üzere açılmış bir başlık.

sen önce git, o gemideki türkler'in kanı için israil'e özür dilet, diletemiyorsan ambargo koy. aa başbakan iki üç gün önce israilliler'e zeytin dalı uzatmıştı değil mi?

artık suriye'ye saldırırken birlikte zeytin yersiniz.*
ülkenin onuru tokatı yedikçe okyanus ötelerine bakarak "ne yapayım şimdi ?" diye soran onursuzların marifetidir.
türkiyenin şamaroğlanı olduğu yanlış hatırlamıyorsam 1995 te kaddafinin bize posta koymasıyla gerçekleşti.daha sonra ki olaylar ise malum.biz niyeyse ısrarla orta doğuda bir güç olduğumuzu sanıyoruz ama tam tersi belkide...
Uçak suriye tarafından değil israil tarafından düşürüldü bence. Kaç senedir suriyeye savaş açmak için bahane arıyorlardı. Bu vazgeçilmez bir bahane. Bunu nato iyi değerlendirip savaş açmak isteyecektir. Türkiye'ye karşı yapılmış bir hakaret var fakat Emperyalist oyunların kurbanı olmayalım.
hamile bayanların velilerine bilgilendirici mesaj atmakla meşgul olmasından kaynaklı durumdur.
en son ırak'ın verdiği 'havasahamızda türk uçağı görürsek düşürürüz' ultimatomunun ardından artık net olan olay.

evet bir ülkenin hava sahasını ihlal etmek doğru değil fakat bu ultimatoma nota ile karşılık verilir 'eğer kandil'deki terörist kamplarına müdahale etmezseniz uçaklarımızı sık görürsünüz' şeklinde.

rte delikanlı ama kendi halkına delikanlı.
siyasal islamın başarısıdır. ulan cehape.
güncel Önemli Başlıklar