bugün

reuters tarafından son dakika olarak duyrulan haber. ayşe arman gündeminden suriye konusunu unutmuştuk. demek ki konu epey ciddi.
(bkz: tüm dünyadan son dakika gelişmeleri)
Hava saldırısına her an maruz kalabilecek bölgede olmamızın doğurduĞu doĞal necite.
görsel
hava savunma sistemimizin sadece uçaklarla yapıldığını, miadı dolmuş stinger bataryalarıyla oyun oynadığımızı bize hatırlatmıştır. çevremiz füzecilerle doluyken hangi akla hizmet savunmasız yaşıyoruz anlayabilmiş değilim.
(bkz: isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara)
türkiye yeni üretime geçti savunma sanayide adım atmaya başladıya önünün kapanması için arayış çabasından başka birşey değildir.. aynen devrim arabaları gibi son üretim olan altaylar ankalar şahinler vb yerli üretim olan savunma sanayi ürünlerini kaldırabilme çabası..
görsel
(bkz: hollandanın tr den patriot masraflarını istemesi)
görsel
Natonun yapıtaşlarından collective defence stratejisinin gereği olarak Türkiye'nin üyelikten doğan haklarını kullanmasıdır.
amerikan silahlarını ülkesine konuşlandırarak kendi kendisini içerden vurmasıdır, gerçek vatanseverler buna izin vermeyecek önünde duracaktır.
görsel
acaba istedik mi istettirdiler mi diye sorulası durum.
görsel
suriye uçağımızı düşürdüğünde savaşalım, asalım, keselim diye eylem yapanların, patriot füzesine karşı çıkma durumu. anlamıyorum sizmi akıllısınız bizmi safız? *
'' patriot türkiyeyi değil emperyalistleri koruyacak. '' cümlesini kırmızı sprey boyayla 9 eylül üniversitesinin duvarlarına yazmama sebeb olan eylem.
karikatür:
görsel
nato füzeleri patriotlar ve füze kalkanları emperyalistlerin denetiminde yürüyor dostlar.hala ödenmekte olan borçların büyük kısmını kapsıyor bunların hepsi,ama hesap soran da yok hani.birileri suriyeden korkuyor galiba yada acaba obama abimiz ayar mı çekti beyzbol sopasıyla bop eşbaşkanına.arkadaşlar açıktır ki,akp ab ve abd nin ortadoğu taşeronluğunu yapıyor,bu da bunlar bir sonucudur .aynı zamanda barış süreci denen süreç bop un bir ürünüdür.ne diyorlar bak diyalog kuruyoruz.zaten arkadaş,diyalog kuran bir yönetimi ab ülkeleri ve abd istiyordu.ne diyor yahudi bir sermayedar,bize diyalog kuracak bir oluşum gerekiyordu,diyalog amerikan çıkarlarını korumak için en iyi yoldur.doğrudur hem pkk hem dış güçler hem de halkı bu yolla kandıran milis kuvvet akp için....
natonun her müdahalesi emperyalist olarak adlandırılmamalıdır. türkiye nato üyesi olarak korunma hakkı talep edebilir. bu gayet normaldir.

solculara kalsa kuzey koreyle kanka olacaz zaten.