bugün

(bkz: idris naim şahin)

bayımız bir laf söylemiş 13 askerin şehit edilişinin ardından:
herkes aklını başına alsın.

laf söylediğini zannediyor bu zat. bu lafı ile birilerini korkuttuğunu zannediyor söz konusu zat.
yalnızca o makamı haketmediğini tasdik ediyor aslında.

kaçırılan askerler, işçiler, kamu görevlileri...
sokak ortasında şehit edilen 2 asker...
diyarbakır'da şehit edilen 13 asker...

aklını başına alması gereken birisi var sayın şahin.
en başta siz.
bir halta yararamayan bakandır.

isim olarak söylemiyorum makam olarak ancak başbakanın emirlerini yerine getiren emir kuludur.
yetenek değil, biat önemlidir kuralına uygun tayin edilmiş bakandır. sadece "bakan" olmaları dışında hiçbir yetenekleri olmayan adamlar bakan olmalı ki, otokratımızın her dediğine "emredersiniz" desinler. (bkz: laf olsun torba dolsun)
görmekten geçtik, bakamayan bakandır.
ayar verdiğini sanan insanın bakan demeye utandığı.madem iyi niyeti bozmuşlara iyi niyetle yaklaşılmaması gerektiğpini söylüyorsun bu'bunlar bizi yıldıramaz,demokratikleşmeye devam edeceğiz'söylemleri neyin nesi be adam.yapsanıza gerekeni madem.
her şehit haberinden sonra tansiyon yükselir. yetkililer kan yerde kalmayacak edebiyatı yapar önce. devlet güçlüdür derler. sorumlular bulunacak derler, sanki çok uzaklarındaymış sorumlular gibi. sonra iki gün geçer ve kardeşlik edebiyatı başlar. herşey unutulur gider, ta ki sonraki şehit haberine kadar. peki ya aileler? şehit aileleri? onlar da unutur gider mi yavrucaklarını...
yangın sebebini önemsemeyen bakandır. yangının sebebini bilmek ölenleri geri getirmeyecekmiş. bu zekayla pkk iktidar olur artık.

araştırma yapılacağını söylemiş ama sanki bilen biliyor birşeyleri.

birilerinin kanıyla beslenen birilerinin olduğu gerçeği daha can yakıcı.

şehitlerin acısında unutulan kaçırılan üç kişiyi sormak isterdim kendisine. ve parti başkanı, başbakan rte ye, bu olanlar seçimi

bir başka parti kazansaydı başarısızlıklarını rahatlıkla söyleyecek olan rte ye; seçim öncesi neden sustu pkk, seçim sonrası

neden coştu demek isterdim.

http://siyaset.milliyet.c....2011/1415041/default.htm