bugün

dünyada hergün biraz daha hatrı sayılır bir ülke olmasını gördükleri halde sırf bu gelişme ak parti döneminde gerçekleşiyor diye kıskançlıktan kahrolan tiplerdir. Bire bunların dış borç hesaplama yöntemini bilmeyenler vardır ki ilk efa ülke borcunun ana parasından ödemeler yapıldığından haberleri bile yoktur.
(bkz: dış mihraklar)
Güçlenmeden kasıt silaha yatırımsa yazara katılabileceğim düşünce..Aksi halde neremiz kas yapıyor anlayamadım henüz..
yıllardır yıkılmayan iktidar, kararlı bir başbakan ve istikrarlı bir hükümet gelmediğini göz önüne alırsak evet türkiye eskiye göre daha güçlü ve dinamiktir.

özellikle ab yolunda atılan adımlar, ortadoğu da ki aktif politika, balkanlarda son zamanlarda yapılan atılımlar, haiti gibi uzak bir coğrafyaya bile hatırı sayılır yardım yapılması dış politikadaki güçlü türkiye imajını yansıtmaktadır.

daha geçen gün cumhurbaşkanımızın israil e gece yarısına kadar süre özür dilesinler demesi bile aradaki farkı ortaya koyuyor, türkiye tarihinde hangi üst düzey politikacı israil e bu şekilde kafa tutmuş.

osmanlı nın çekildiği bölgelere ak parti hükümeti ayan beyan bir şekilde tekrar el atıyor bunu görmezden gelmek ahmaklık olur.
türkiye nin dışarıda aktif rol almasının nedeni ahmet davutoğlu nun eseri olan yeni osmanlıcılık politikasıdır hatta şahsın bu isimde kitabı da vardır.
Osmanlının çekildiği bölgede bop eş başkanlığı vazifesini bi hakkın yerine getiren abd memurları sayesinde evet türkiye çok güçlenmiştir.

güçlenmek dediğiniz birilerinin iç oğlanı, birilerinin boşalma sonrası namlu temizleyicisi olmak hasebiyle okşanılmaksa. bırakınız güçsüz kalalım.

küresel sermayeye satılmış bir Türkiye, bizim türkiyemiz değildir ki biz o türkiyenin güçlenmesini isteyelim.
(bkz: geceliği 7600 euroya tatil yapan tayyip)
(bkz: akp nin apo nun bir dediğini iki etmemesi)

yukarı bakınca türkiyeyi değil ama birilerinin epeyce güçlendiğini görür oluyorum niyeyse.

ha bi de akp döneminde varolan rekor dış borç falan, rekor işsizlik ve 2.dünya savaşında bile erişelememiş rekor daralmalar ile birilerinin paralel evrenlerde gördüğü güçlenme olsa gerek.

(bkz: bilinmeyen bir guc bizi kendine dogru cekiyor)
güncel Önemli Başlıklar