bugün

konya'da her 10 kişiden 7'sinin şişman olduğu tespit edildi. türkiye'deki illerin kilo ortalaması 86,66 , konya ise 95,33 kilo ortalaması ile birinci sırada yer alıyor.

http://yurthaber.mynet.co...nin-en-sisman-sehri/22269
(bkz: etli ekmeğin zararları)
doğrudur. vakti zamanında sığamazlar diye il sınırları geniş tutuldu çünkü. evet çok şişkolar.
çok güzel yemekleri var.
adana'da olabilir. bir adanalı olarak söylüyorum orda da 3 öğün kebap yeniyor arkadaş !
etli ekmekten olabildiğini düşünmekteyim.
yorumlardan biri olayı özetliyor gerçekten;
spoiler
etli ekmekleri sarmaları öyle löp löp götürürlerse böyle olur. ayy nasılda canım istedi
spoiler
su böreği ve etliekmek başta olmak üzere envai, unlu - hamurlu neyse işte, yiyeceklerin olduğu şehir olmasındandır.
kadın nüfusunun pek çalışmamasıda buna etken olabilir.
yapılan altın günlerinde, tabağın hepsi bitirildikten sonra, pişmanlık sözleri dökülüverir:

- ayy çok yedim, bugünlerde kilo alıyorum zaten.

kanımca durumu özetledim.
eşsiz güzel yemekleriyle olağan bir şeydir.
etli ekmeklerin çerez gibi götürüldüğü izlemini uyandırabilir en başta hani.
bolca etli ekmek ve tahıl türü yiyecekler tüketmelerinden kaynaklanmaktadır.
o kadar güzel etli ekmekler benimde elimin altında olsa bende şişman olurdum doğru mudur doğrudur.
modernlikten uzak insanların halka açık alanda spor yapmamaları karılarını eve kapatmaları ve dinsellik dışında herhangi s bir aktivitesi olmamalarındandır.
Akrabalarımda gördüğüm araştırmayı doğrular nitelikte, maşallah ama bizde de etli butlu kadının yeri ayrı.
Harita üzerinde de şişman bi şehirdir.
(bkz: etli ekmek)
etli ekmek yemektendir ne olacak.

ayrıca türkiye'deki et-süt-yumurta üretiminin en çok olduğu şehirdir. adamlar bi yandan üretip bi yandan yiyorlar anlaşılan. bunlar şişman olmasın da kim olsun...

(bkz: süt üretiminin en fazla olduğu şehir konya)

(bkz: büyükbaş hayvanın en fazla olduğu şehir konya)

(bkz: et üretiminin en fazla olduğu şehir konya)

(bkz: yumurta üretiminin en fazla olduğu şehir konya)