bugün

Olanlara bakılınca akla takılan bir soru işareti. Farklı inanç ve dine sahip olan insanlar Türkiye'de özgürce yaşıyor; Birbirinden farklı etnik kökenden insan Türkiye'de huzur içinde yaşıyor. Geçmişte de Ermeniler, Rumlar, Yahudiler, Hristiyanlar bu topraklarda huzur içinde yaşamış; Ticaret yapmış. Yeri gelmiş, farklı milletten olanlara kapitülasyon bile verilmiş.
Günümüze dönüyorum; Filistin'e, Suriye'ye o kadar destek veren bir ülkeyiz. Kimseyi dışlamayan tek ülke olduğumuzu Barzani de ispatlıyor. Çünkü Barzani yönetimini tanımayan ülkeler varken, Barzani'nin bu topraklarda siyasetçiler tarafından ağırlandığını bile izledik. "Türkiye teröristtir." Diyen Şivan Perver'i bile bu ülkede ağırlamadılar mı? Bir zamanlar Işid ve ypg teröristlerinin Türkiye'deki hastanelerde tedavi edildiği haberlerini gazetelerden okumadık mı? Barzani ve Habur'dan gelenlerin bile karşılandığı bu ülke, teröristleri bile böylesine geri çevirmeyen merhametli bir ülke, çok sevilmesi gerekirken neden bu kadar nefret ediliyor? Ermenilerin, Rumların, Yahudilerin, Arapların, Yunanların bu ülkeyi çok sevmesi gerekmez mi? Yunanlara 16 tane mi kaç tane ada'yı savaşmadan vermedi mi Türkiye? Yunanlar neden müteşekkir değil peki Türkiye'ye? O kadar ada'yı Türkiye onlara verdi. Ayrıca Aydın Eşşek Adası'nda Yunan okulu açmadılar mı papaz ayiniyle? O açılışta, Türk toprağında Yunan bayrağı dalgalandırmadılar mı? Öyleyse neden bu düşmanlık? Ellerinden gelse ilk fırsatta bir kaşık suda boğacaklar Türkiye'yi. Hakikatten ben anlamıyorum; Böylesine savaşmadan ada veren, Böylesine bonkör olan bu vatanın neyini beğenmiyorlar? Ayrıca Suriyelileri, Filistin'i bağrına basan bu cömert ülkeye Arap ülkeleri neden düşman? Bu kadar hümanist olmamıza rağmen diplomatik ilişkilerimiz neden iyi değil? Fazla mı merhametliyiz acaba? Tüm bunlar merhametli bir ülke olduğumuz için mi? Tek suçumuz bu mu bizim, ey Hristiyan ülkeleri, soruyorum size: "Bizimle derdiniz ne?" Yoksa bizi sırf Hristiyan bir ülke olmadığımız için mi sevmiyorsunuz? Öyleyse ben de sizi kınıyorum. Ama Elon Musk hariç. Elon Musk'ı ayrı tutuyorum. Çünkü o, Türkiye'ye değer veren tek Batılı insan. Ülkemizi seviyor. Twitter'dan da yazdı: "Ülkenizi seviyorum; Yatırım yapmaya geliyorum." Dedi. Bir de Georgios Lakkotrypis çok hümanist. Çok insancıl. Onu da ayrı tutuyorum.
Bir de Daniel Hannan. Çünkü o da Kıbrıs Türklerinin hakkını savundu ve bana cevap verdi.
Bu saydığım kişiler dışındakileri şiddetle kınıyorum ve de protesto ediyorum.
Ülkemizi sevmezlerse de sevmesinler. Çanakkale Savaşı'nda da kaç tane Batılı ülke birlikte Türkiye'ye saldırmıştı; Sonra ne oldu? Türkiye yendi. O yüzden istedikleri kadar bize karşı birleşsinler; Fark etmez. Evet, onlar birlik olmuşlar. Çıkar için birbirlerine kardeşlik ediyorlar. Biz ise güzel olduğumuz kadar "yalnız" bir ülkeyiz. Fakat "çakal kardeşliği" yerine, "kurt yalnızlığını" tercih ederiz.
Bu da böyle bilinsin.
görsel
Kimseyle anlaşamıyoruz kim sevsin la (hükümeti).
malum kişinin etkisi yadsınamaz.
"siz kimsiniz eeeeeeeyyyyyyyyyyytttttttttttt başka ülkeler?" diye höyküren kişi yüzünden olmasın sakın?
cevabı "çomar bolluğu" olarak verilecek soru.
Sevmemek icin bile once siklemek lazim. Turkiyeyi pek sikleyen yok. Haritada yerini gosteremediginiz ulkeyi sevmiyor olabilir misiniz?