bugün

insanlar başkalarının kendi adına düşünmesine ihtiyaç duymayacak kadar özgür iradeye sahip olduklarında.
Umuyorum akıllanır.
bu aralar artan ve hoşuma gitmeyen 2 şeyi tekrarlayan başlık:

1- ben o kadar bilinçli ve her şeyi doğru bilenim ki bilinçten başım ağrıyor lanet olsun., diğerleri de o kadar cahil ki sorma gitsin.

2- türkiye çok kötüye gidiyor, hiç akıllanmayacak. çünkü benim istediğim, benim düşündüğüm gibi düşünmüyor.

evet doğru, türkiye birçok konuda pek iyiye gitmiyor, yöneticiler de birçok şeyi benim düşündüğüm gibi düşünmüyor. burada ben de ortağım bu düşünceye. lakin bu karamsar tabloyu vurgulamama amacımız genelde iktidarda sevdiğimiz bir partinin olmaması.
samimi olursak türkiye zaten bu partiden önce iyi durumda değildi, veya iyiye gitmiyordu.

akp'den önce ekonomi, eğitim, sağlık, inovasyon, askeriye muhteşem sorunsuz işliyor, iyiye gidiyordu da akp gelince ülke ne de bok bir hal aldı eleştirisi bana objektif gelmiyor üzgünüm.

bugün sürekli atılan" ekonomi allak bullak, nereden nerelere geldik, ölüyoruz, yitiyoruz, lanet olsun salak cahil insanlar hala anlamıyor" tripleri de gayet taraflı ve amaçlı kanımca. evet ekonomi pek de iyiye gitmiyor. fakat akp devrini baz aldığımız için iyiye gitmiyor. yani akp belli bir çıtaya yükseltti, o çıtadan biraz düşüş olduğu için herkes feryat figan ediyor kusura bakmayın.