bugün

Yeni nesile biraz bilinç kazandırmakla. birazcık! herşeyin anan zaa olmadığını öğretmekle
Okumakla gelişir. Türkiye, gün boyu insanın beynini öldüren programların karşısında çürüyüp gitmeği değil, okuyarak bir ülkenin gelişimi için gerekli şeyler hakkında bilgi sahip olmayı seçtiğinde gelişir.
islam denen virüsten kurtularak. ortadoğunun bataklıkta olmasının nedeni islamdır. bunu ne kadar inkar ederseler o derece aydınlanmaya, barışa, refaha uzak olacaklar.

bir süre gelecek cennet ütopyası bile onları tatmin etmeye yetmeyecek.
Sadece hoşgörü lazım, gerisi gelir elbet.
yöneten insanların değişmesiyle. değişim iyidir birinin göremediğini diğeri görür, onunkisini ise bir diğeri. böylece tek yönde gelişmezsin.
Sadece inşaat ve yol yaparak,fabrika kapatarak,dış politikayı katlederek,halkı bölerek,eğitim sistemini giderek yok ederek,bilime ödenek ayırmayarak olmayacağı kesin.Sizde olurları söyleyin neler yapmak lazım.
-Eğitimin tarafsız, eksiksiz ve doğru olmasıyla
-Yıllardır okullarda empoze edilen Saçma sapan ideolojilerden kurtularak
-üretim yapılmalı
-suriyelilerin ve diğer kaçakların kovulması
-nüfus azaltmaya dayalı politika
-yeni iş olanakları
-sosyal olanakların yeniden düzenlenmesi
-vergilerin tamamen yeniden düzenlenmesi.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.
Basit hem de çok basit.

Bilime, eğitim değer verip bilinçli insanlar isteyeceksin. Teknoloji alanında gelişmeleri yakalamaya çalışacak aynı zamanda ülkenin tarımı oyu buyuna da dikkat ederek içerideki standartı da yüksek tutacaksın.

Bu kadar sadece. Ama biz de bilime ne gerek var. Teknolojiyi zaten yabancı ülkeden alıyoruz. Eee eğitim desen zaten ölmüşte gömeni yok.
Gerçekten çok güzel fikirler çıkmış.
Böyle giderse gelişmez.
Böyle gitmemesi için gerekeni yapalım o zaman.Bi laf vardır her şeyi devletten beklememek lazım.
önce kendimize dokunmalıyız. kahvehane muhabbeti yapanların fikirleri sadece orada kalıyor. ama iş etrafındaki çocuklara yön göstere gelince eğitim sistemimiz kötü, kitap okunmuyor. merak ediyorum kaçımız çevremizdekileri kitap okumaya özendirdik? kaçımız çocuklara yol gösterirken paraya yönelik değilde kendisini inşa etmeye yönelik davrandık. geçmişten günümüze gelen siyasiler bizlerin arasından çıktı. onlarda bizler gibi zamanında "kahvehane" muhabbeti yapıyorlardı.
burjuva ve proleter sınıf eşit olunca gelişir eşitlik olması için'de sosyalizm şarttır.

dinlere dayalı bir yönetim sistemi ulus sistem iç karışıklığa neden olur bunun için tek yol devrim tek yol sosyalizmdir.
türkiye yönetimi abdnin emrinde olduğu sürece gelişmez.
türk kızı veya türk erkeği başlıklarına girilen entrylerin düzelmeye başlamasıyla mesela.
insanı gelişirse Türkiye'de gelışır.. eğıtım şart yanı.
ilk önce geri olduğumuzu kabul etmemiz lazım.
bilime sanata spora gerçek anlamda para yatırarak değil insanların algılarını değiştirerek yapabilir.
kendinizi değiştirin, güzelleştirin zaten türkiye kendiliğinden gelişmiş olur.

(bkz: beyin bedava)
Vatan toprakları içindeki büyük sorunlar derhal çözülmelidir
(bkz: kürt sorunu) çözülmelidir
-siyasal islama son verilmelidir.
-eğitim sistemi derhal büyük bir reforma uğramalıdır.
-dış politikada ileri görüşlü olup türkiyeyi ve tüm ortadoğu çıkarları gözetilmeli.
-yeni dünya düzenine alışılmalı.
ihracat ihracat ihracat.
Türkiye zaten gelişmiş değil mi. Biz gelişik değil miyiz. Her şey yalan mıydı yani.
Eğitim ve üretimle.
evde meme yapımı
türkiye nasıl gelişir

(bkz: başlıkları alt alta okumak)
Gelişmez.