bugün

Üzücü ama Türk düşmanlığı olarak düşünmediğim bir konu,önemsemiyorlar, bizimkilerde önemsenmesi için herhangi bir efor sarf etmiyorlar. en büyüğünden en küçüğüne kadar istikrarlı bir takımımız yok.
kısmen doğru önermedir. bazı derbi maçlarını bi Brezilya kanalı veriyo. nedenine gelince kardeşim diyosun ki Hollanda ligi bilemem kaç gösteriliyo. hollanda milli takımı şu an en iyi takımlardan biri. van persieler, sneijderler, Robben ler buralardan çıkıyo. sende kim var? bu gün bi orta düzey bir ispanya takımı örneğin Malagaladan iscolar çıkıyo. millet malın iyisini seviyo kardeşim bizde iyi mal yok. yayıncı kuruluşun paragözlülüğü konusuna da katılıyorum ayrıca.
90 dakika kalitesiz bir maçla neden reyting ini düşürsünki adamlar ?
bunun yerine 9o dakika reklam oynat daha mantıklı.
hollanda ve rusya liglerinin yayın hakları yabancı ülkeler için komik paralardır...

ama pek fazla yayınlayanı yoktur...

cable networkler ve uydu paket yayınları alır bu iki ligi... yüzlerce kanalla yayın yaptıklarından ne varsa doldururlar sepete.

rus ligi yada hollanda ligindeki ortalama oyuncu kalitesi de bizimkinden yüksek üstelik...

yayın kalitesinden oynanan futbola kadar sefilleri oynayan üstelik de anormal pahalı bir ligi kim ne yapsın?

kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz...

türk ligini evde seyretmenin fiyatı premiere ligi seyretmenin maliyetinin 3-5 katı. ingiliz vatandaşı abonelik tipine göre en kötü ihtimalle senin ödediğinin üçte bir fiyata kendi ligini seyrediyor...

yani sorun elin gavurunun neden bizim ligi yayınlamadığı değil, bizim insanımızın neden hala bu lig için para ödediğidir...

malın kötü...

bulaşık suyu gibi kahve, leş gibi çay yapıp satamayınca batan bir çayocağı sahibi tanıdıydım. "bilmemnereli olduğum için benden alış veriş yapmadılar ondan battım" diyordu kapatırken...

birileri de kalkmış "türk düşmanlığı yapiyiler o yüzden maçları yayinlamiyiler" diye saçmalıyor...

kafa aynı kafa...